امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142768
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «احمد مسجدجامعی» عضو شورای شهر تهران در مراسم اختتامیه دومین ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «احمد مسجدجامعی» عضو شورای شهر تهران در مراسم اختتامیه دومین دوره مسابقات قرآن ویژه جلسات قرآنی شهر تهران که عصر امروز 7 بهمن‌ماه برگزار شد با بیان اینکه تهران سزاوار توجه بیشتری در زمینه فعالیت‌های قرآنی است، اظهار داشت: تهران تنها شهری است که هنگامی که به دور آن برج کشیدند و از روستایی کهن به شهر تبدیل شد، دقت ویژه‌ای به شهرسازی آن صورت پذیرفت به طوری که به تعداد سوره‌های قرآن برای این شهر برج ساختند و برای هرکدام از آنها نام سوره‌ای از قرآن را برگزیدند.
وی از مسئولان شهرداری و فرهنگسرای قرآن خواست که آرشیوی از عکس‌ها و کتاب‌های قرآنی توسط فرهنگسرای قرآن تهیه شود و افزود: ما در شکل‌گیری تأسیسات آموزش شهری، مدرسه اسلام را داشتیم که در آنجا یکی از متون درسی کتاب قرآن و تعلیمات دینی بوده است. دارالفنون هم معلم قرآن داشت بنابراین باید مجموعه‌ای از کتاب‌ها، آثار و عکس‌های قرآنی گذشته را جمع‌آوری کرده و آرشیوی از اینها تهیه کنیم.
وی ضمن تقدیر از استاد خدام حسینی برای شناسایی جلسات شهر تهران گفت: تجربه قرآنی خوبی در منطقه 13 و 18 تهران داریم به طوری که در این مناطق جلساتی کوچک راه‌اندازی شده است البته این جلسات مشکلی در جلسات اساتید دیگر به وجود نمی‌آورند چرا که محور اصلی، برپایی جلسات در اماکنی که جلسه قرآنی در نزدیکی آن وجود ندارد، است.
مسجد جامعی با بیان اینکه اساتید قرآنی محصول جلسات و محافل سنتی قرآن هستند، گفت: با برگزاری مسابقات قرآن ویژه جلسات قرآنی شهر تهران قدم بلندی در راه توسعه و توجه بیشتر به این جلسات آغاز شده است که امیدواریم با الگوگیری از تجربیات گذشته بتوانیم مسیر خوبی را در راستای توسعه فرهنگ قرآنی و حضور اقشار جامعه در جلسات قرآنی طی کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها