امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142774
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۵
تعداد بازدید: 159
این نماینده مجلس با اشاره به اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در جلسه مذکور، گفت که دولت در سال جاری با مصوبه ستاد تدابیر ویژه 1.2 میلیارد دلار پول از بانک ...

این نماینده مجلس با اشاره به اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در جلسه مذکور، گفت که دولت در سال جاری با مصوبه ستاد تدابیر ویژه 1.2 میلیارد دلار پول از بانک مرکزی گرفته است.

وی تصریح کرد: این مبلغ پول نفت بوده که فروخته شده اما ارز آن وصول نشده است و به همین دلیل دولت با مصوبه ستاد تدابیر ویژه بانک مرکزی را مکلف کرده که این پول را وصول شده تلقی کرده و معادل ریالی آن را به دولت بپردازد. این در حالی است که مجلس مصوبات ستاد تدابیر ویژه در این خصوص را فاقد وجاهت قانونی می‌داند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه تنها درآمدهای وصول شده قابل تبدیل به ریال است، تصریح کرد: دولت معتقد است که ستاد تدابیر ویژه برای همین مباحث شکل گرفته است اما اگر اینگونه باشد دیگر کار مجلس معنا ندارد.

وی تأکید کرد: قطعاً این موضوع خلاف قانون بوده و دولت نمی‌تواند کارهای غیر قانونی در قالب مصوبات تدابیر ویژه انجام دهد.

وی تأکید کرد: رئیس کل بانک مرکزی نیز درباره این اقدام توضیحاتی ارائه کرد و این موضوع نیز تأیید شده است.

به گفته این عضو کمیسیون و برنامه بودجه مجلس دولت بدون آنکه پولی وصول کند از بانک مرکزی ریال گرفته که این موضوع منجر به پول پرقدرت می‌شود و همچنین ارزی وجود نداشته که در بازار ریال آن را جمع‌آوری کند.

این نماینده مجلس یادآور شد: اگر اینگونه باشد نیز می‌توان پول‌های بابک زنجانی را که اکنون بلوکه است وصول شده تلقی کرد و آن را صرف هزینه‌‌های مختلف بکنند.

وی تأکید کرد:‌ 1.2 میلیارد دلار وصول نشده ریال آن توسط بانک مرکزی پرداخت شده است که حتی سهم صندوق توسعه ملی و سایر محل‌های مشخص شده برای تخصیص سهم از درآمدهای نفتی نیز پرداخت نشده است.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها