امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142778
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۵
تعداد بازدید: 182
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، سردار اسماعیل احمدی مقدم، صبح امروز در جمع خبرنگاران استان یزد اظهار داشت: موضوع مبارزه با کالای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، سردار اسماعیل احمدی مقدم، صبح امروز در جمع خبرنگاران استان یزد اظهار داشت: موضوع مبارزه با کالای قاچاق به ویژه سوخت در دستور کار نیروی انتظامی است و از آنجا که عمده سوخت از استان هرمزگان به خارج از مرزها ارسال می‌شد، قرارگاه مبارزه با قاچاق سوخت در هرمزگان ایجاد شد که کشفیات بسیار خوبی در این حوزه را شاهد بودیم.

وی بیان کرد: کشفیات سوخت در استان هرمزگان در مدتی کوتاه، مساوی با کشفیات یک سال گذشته بود و این موفقیتی بزرگ در زمینه قاچاق سوخت به شمار می‌رود.

سردار احمدی‌مقدم خاطرنشان کرد: ارزیابی ما این است که با تلاش نیروی انتظامی در این قرارگاه، روزانه از خروج 4 تا 5 میلیون لیتر سوخت قاچاق از کشور جلوگیری شده است.

فرمانده کل ناجا در پاسخ به سئوال خبرنگار در مورد اولویت اصلی نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: ارتقای امنیت اجتماعی و قانونگرایی هدف مستمر و دائمی نیروی انتظامی است اما طبیعتا مطالبات اجتماعی در هر استان متفاوت است و متناسب با جرائم و آسیب‌های اجتماعی که در هر استان وجود دارد، اولویت‌ها متغیر خواهد بود.

احمدی‌مقدم بیان کرد: در مجموع امسال با توجه به افزایش سرقت در دو سال گذشته، تمرکز نیروی انتظامی بر روی سرقت است که با اجرای طرح‌های مختلف و توانمند کردن نیروهای پلیس در زمینه مبارزه با سرقت، شاهد روند نزولی این جرم در کشور بوده‌ایم و در استان یزد نیز آمار کاهش و کشفیات سرقت خوب بوده و امیدواریم در پایان سال بتوانیم در کل کشور شاهد کاهش چشمگیر جرم سرقت باشیم.

وی عنوان کرد: البته در کل کشور در کنار تمرکز روی سرقت، سایر جرائم نیز کاملا کنترل شده و روند کاهشی داشته است ضمن اینکه کنترل جرائم، افزایش قدرت کشف و کنترل مرزها نیز از اولویت‌های نیروی انتظامی است.

فرمانده کل ناجا ادامه داد: در حوزه ترافیک نیز شاهد بهبود وضعیت ترافیک و کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای بوده‌ایم و در 9 ماه ابتدای سال جاری، شاهد کاهش شش درصدی تلفات جاده‌ای بوده‌ایم که امیدواریم با اقدامات دیگر دستگاه‌ها و همکاری آنها در این زمینه و حمایت آنها از طرح‌ها، شاهد کاهش بیش از پیش تلفات جاده‌ای در سراسر کشور باشیم.

وی همچنین با اشاره به رویکرد پلیس در مورد مبارزه با جرائم جنایی و خشن نیز عنوان کرد: پلیس در این زمینه بسیار قاطع عمل کرده ضمن اینکه قوه قضائیه نیز اقدامات سریع و قاطع در این زمینه داشته است و همین امر سبب کاهش جرائم خشن و مهم در سطح کشور شده است.

احمدی مقدم در پاسخ به سئوال خبرنگار در مورد افزایش جرائم تخلفات رانندگی نیز عنوان کرد: بر اساس قانون که جرائم باید متناسب با تورم افزایش پیدا کند و هر سه سال یکبار جرائم باید به روز رسانی شود، از ابتدای اردبیهشت ماه سال جاری این اتفاق باید رخ می‌داد.

وی بیان کرد: افزایش دو برابری جرائم در دستور کار پلیس است اما دولت هنوز آن را تصویب نکرده و امیدواریم هر چه سریع‌تر در این زمینه اقدام کند.

احمدی مقدم تاکید کرد: افزایش جرائم، تحمیل هزینه بر مردم نیست بلکه تحمیل هزینه بر افراد متخلف است و معتقد به بازدارندگی افزایش جرائم در تخلفات رانندگی هستیم.

انتهای پیام/2464/صا40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها