امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۰۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142780
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۵
تعداد بازدید: 150
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی در یک‌هزار و یکصد و نود و سومین جلسه شورای پول و اعتبار در مورخ 7 ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی در یک‌هزار و یکصد و نود و سومین جلسه شورای پول و اعتبار در مورخ 7 بهمن 1393 به منظور ایجاد شرایط مطلوب برای افزایش سرمایه نقدی بانک‌ها و اجرای بهینه ابزارهای نوین مالی اسلامی در کشور برگزار شد.

موسسات اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی برای افزایش سرمایه نقدی خود با رعایت قانون تجارت و اخذ مجوز از بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار مبادرت به انتشار صکوک اجاره، قابل تبدیل به سهام خواهند نمود.

همچنین شورا، با استفاده از نهاد واسط (ناشر) که با رعایت قانون توسعه ابزارها و نهاد های مالی جدید در بازار پول تاسیس می‌شود، موافقت کرد.

شایان ذکر است شورای پول و اعتبار، دستورالعمل نحوه رسیدگی به شکایات مشتریان موسسات اعتباری را در 11 ماده و 9 تبصره مورد تصویب قرار داد.

ضمنا شورا مقرر کرد برای اجرای کامل این دستورالعمل، بانک مرکزی ساختار و نیروی انسانی مناسب برای انجام این وظیفه را فراهم کنند.

انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها