امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۱۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14279
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۲۶
تعداد بازدید: 216
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، راه‌های حل و فصل مناقشه سوریه اصلی ترین موضوع مذاکرات در نشست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، راه‌های حل و فصل مناقشه سوریه اصلی ترین موضوع مذاکرات در نشست رهبران 8 کشور صنعتی جهان خواهد بود که امروز، دوشنبه و فردا، سه شنبه در ایرلند شمالی برگزار خواهد شد.

چند روز قبل از برگزاری این نشست کاخ سفید اعلام کرد که به دلیل اینکه به اعتقاد مقامات واشنگتن دولت سوریه از سلاح شیمیایی علیه مخالفان استفاده کرده و این مسئله «عبور از خط قرمز» محسوب می‌شود، دولت آمریکا به گروه‌های مسلح مخالف در این کشور کمک نظامی خواهد کرد.

البته فعلا می‌توان تنها به یک واقعیت اشاره کرد: راه حل مناقشه سوریه موضوع مباحثات رهبران گروه 8 است و بویژه به موضع گیری روسیه در این خصوص بستگی خواهد داشت.

مقامات مسکو از قبل اعلام کرده‌اند که اطلاعات ار ائه شده از سوی آمریکا در مورد استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه با واقعیت مطابقت ندارد و ارسال سلاح برای گروه‌های غیرقانونی مسلح در این کشور  تنها باعث افزایش خشونت‌ها خواهد شد و روسیه با این اقدام مخالف است.

آمریکا و انگلیس نیز بارها روسیه را متهم کردند که رژیم بشار اسد را تجهیز نظامی می‌کند. مسکو این اتهام را رد کرده و تاکید دارد که ارسال سلاح به سوریه تنها بر اساس قوانین بین المللی و مطابق با قراردادهای امضاء شده قبلی بین دو کشور صورت گرفته است. 

«یوری اوشاکوف» مشاور رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرده است که انگلیس، بعنوان کشوری که ریاست دوره‌ای گروه 8 را برعهده دارد به رهبران روسیه و آمریکا پیشنهاد بررسی اوضاع پیرامون سوریه را داده است، چرا که در حال حاضر سرنوشت برگزاری کنفرانس بین المللی در مورد سوریه از درجه اهمیت زیادی در دستور کار جهانی برخوردار است.

به گفته وی، مسئله سوریه موضوع اصلی مذاکرات «ولادیمیر پوتین» با «باراک اوباما» همتای آمریکایی وی در حاشیه نشست سران گروه 8 نیز خواهد بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار