امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142792
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۷
تعداد بازدید: 14
علی خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد آخرین بررسی‌ انجام شده توسط کارگروه مزد شوراهای اسلامی ...

علی خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد آخرین بررسی‌ انجام شده توسط کارگروه مزد شوراهای اسلامی کار کشور که به استان‌ها ابلاغ شده است، اظهار داشت: این گزارش تا 10 بهمن ماه توسط استان‌ها به کارگروه مزد شوراهای اسلامی کار کشور ارسال خواهد شد و 15 بهمن ماه هم نتیجه نهایی بررسی‌ها اعلام می‌شود.

وی افزود: در این بررسی سبد معیشتی کارگران معیارهایی که حداقل زندگی یک کارگر را شامل می‌شود،‌ اعلام خواهد شد که بر این اساس به دنبال حداقل‌های تامین زندگی خانوار 4 نفره کارگری است.

رئیس کارگروه مزد شوراهای اسلامی کار با تاکید بر اینکه طبق بند 2 ماده 41 قانون کار باید حداقل هزینه سبد معیشتی کارگران اعلام شود، گفت: بر همین اساس 38 قلم کالای خوراکی و غیرخوراکی به استان‌ها اعلام شده و نتیجه نهایی هم تا 15 بهمن ماه به شورای عالی کار پیشنهاد می‌شود.

وی درباره عقب‌ماندگی‌های دستمزد کارگران نسبت به هزینه‌های سبد معیشت تاکید کرد: اگر میزان افزایش حداقل دستمزد کارگران طی سال‌های گذشته نسبت به تورم مقایسه شود که قبلا میزان تورم توسط مراجع رسمی از جمله مرکز آمار و بانک مرکزی اعلام شده، استناد کنیم، هم اکنون یک میلیون و 300 هزار تومان عقب‌ماندگی وجود دارد.

خدایی با بیان اینکه سال گذشته 187 هزار تومان دیگر به فاصله هزینه سبد معیشتی کارگران با حداقل دستمزد اضافه شد، گفت: به دنبال راهکاری هستیم که فاصله هزینه تامین سبد معیشتی و حداقل دستمزد کارگران حفظ شود.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار