امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142796
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۷
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در حالی از راه می‌رسد که با اعلام فیلم‌های بخش مسابقه، در واقع ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در حالی از راه می‌رسد که با اعلام فیلم‌های بخش مسابقه، در واقع کاندیدهای بالقوه سیمرغ‌های امسال در هر رشته‌ای مشخص شدند. در بین آهنگسازان فیلم‌های امسال نیز اسامی مشهور و با سابقه و سیمرغ داری به چشم می‌خورد.

حامد ثابت آهنگساز به نسبت جوان و خوش نامی که پیش از این در فجر بیست و هشتم به خاطر «پرسه در مه» کاندید بهترین آهنگساز شد و در فجر سی و یکم به خاطر «برلین منفی 7» سیمرغ گرفت، امسال نیز با 3 فیلم به بخش رقابتی آمده است. آهنگسازی فیلم های «بهمن»، «مرگ ماهی» و «من دیه گو مارادونا هستم» او را پرکارترین آهنگساز جشنواره امسال کرده و در نوبت سیمرغ قرار داده است.

پس از او کارن همایونفر، بهزاد عبدی و آرمان موسی پور هرکدام با 2 فیلم به بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر امسال آمدند. کارن همایونفر که از سال 1373 تا به حال برای 43 فیلم آهنگسازی کرده و در فجر بیست و هفتم و بیست و نهم برای «زادبوم» و «جرم» سیمرغ بلورین به دست گرفته و در فجر بیست و نهم برای «همه چیز برای فروش» دیپلم افتخار گرفت؛ امسال نیز با فیلم های «رخ دیوانه» و «شیفت شب» ، سودای سیمرغ در سر دارد.

نیز یکی دیگر از آهنگسازانی است که از سال 1380 تا به حال آهنگسازی 24 فیلم سینمایی را برعهده داشته و پس از در یافت سیمرغ بلورین برای فیلم «آل» در فجر بیست و هشتم و کاندید شدن برای «فرزند صبح» در فجر بیست و نهم ، امسال با 2 اثر «تا آمدن احمد» و «مزار شریف» در عرصه سیمرغ جولان می دهد.

آرمان موسی پور که  البته بیشتر او را به آهنگسازی مجموعه های تلویزیونی محبوب می شناسیم ، نزدیک به یک دهه است در عرصه آهنگسازی فیلم های سینمایی نیز درخشش خوبی داشته است. او در فجر بیست و هشتم برای آهنگسازی «طلا و مس» کاندید شد اما دستش به سیمرغ نرسید و شاید امسال 2 فیلم «روباه» و «عصر یخ بندان» او را سیمرغین کنند.

همچنین در این دوره نام آهنگسازان مطرح دیگری هم وجود دارد که اگرچه تنها 1 فیلم دارند، اما در سال های گذشته یا سیمرغ به دست از اختتامیه بیرون آمدند یا حداقل بارها کاندید دریافت سیمرغ شدند.

یکی از پر آوازه ترین آنهاست که تابه حال 4 سیمرغ بلورین جشنواره بین المللی فیلم فجر را تجربه کرده و شاید امسال فیلم «شرفناز» او را برای دریافت پنجمین سیمرغ بلورینش به روی صحنه بفرستد. علیزاده پیش از این در فجر های 14 و 17 و 26 و 30 برای فیلم های «گبه» ، «زشت و زیبا» ، «اواز گنجشک ها» و «ملکه» به عنوان بهترین آهنگساز انتخاب شده و البته در دوره شانزدهم نیز برای «ابر و آفتاب» یکی از چهار کاندیدای دریافت سیمرغ بود.

پس از او فردین خلعتبری و پیمان یزدانیان هر کدام تا به حال 3 بار به جمع کاندیدهای دریافت سیمرغ راه یافتند . خلتعبری که در فجرهای بیست و چهارم و بیست هفتم و سی ام برای «شاهزاده ایرانی»، «پست چی 3بار در نمی زند» و «یک روز دیگر» کاندید شد امسال نیز با فیلم «شکاف» به این دوره از جشنواره آمده است.

یزدانیان هم با تجربه ای مشابه، در فجر های نوزدهم ، بیست و دوم و بیست سوم برای فیلم های «از کنار هم می گذریم» ، «رسم عاشق کشی» و «کافه ترانزیت» کاندید شد و امید دارد که امسال فیلم سینمایی «اعترافات ذهن خطرناک من» دست او را به سیمرغ برساند.

یکی دیگر از اتفاقات موسیقیایی جشنواره فیلم فجر، خوانندگی شهرام ناظری برای فیلم «ایران برگر» مسعود جعفری جوزانی است که با آهنگسازی ارشک رفیعی احتمالا طرفداران خاص خودش را به این فیلم جذب خواهد کرد.

آهنگسازان دیگری از جمله ستار اورکی با فیلم «دوران عاشقی» (که پیش از این در فجر های بیست و هشتم و سی و یکم برای «آناهیتا» و «استرداد» کاندید شده بود)،  بردیا کیارس با فیلم «ارغوان» (که پیش از این برای «سلام بر فرشتگان» در فجر سی ام کاندید شده بود) ، مجید درخشانی با فیلم «حکایت عاشقی» ، ایمان وزیری با فیلم «خداحافظی طولانی» ، مسعود سخاوت دوست با فیلم «طعم شیرین خیال» ، افشین عزیزی با فیلم «کوچه بی نام» و یحیی سپهری شکیب با فیلم «خانه دختر» (پسر بهمن سپهری شکیب که در فجر نوزدهم به خاطر «بهشت از آن تو» کاندید شده بود) همه و همه آهنگسازان فیلم های بخش مسابقه این دوره از جشنواره بین المللی فیلم فجر هستند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها