امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142802
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۷
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آزمون دکتری تخصصی سال 94 دانشگاه آزاد در دو نوبت صبح و بعدازظهر روز جمعه 10 ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آزمون دکتری تخصصی سال 94 دانشگاه آزاد در دو نوبت صبح و بعدازظهر روز جمعه 10 بهمن‌ ماه در حوزه‌های مربوطه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

کارت ورود به آزمون از روز دوشنبه 6 بهمن‌ماه از طریق سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد قابل دریافت است و داوطلبان در صورت وجود مغایرت در کارت خود می‌توانند به حوزه‌های رفع نقص مراجعه کنند.

زمان رفع نقص کارت، روزهای سه‌شنبه 7، چهارشنبه 8 و پنج‌شنبه 9 بهمن‌ماه از ساعت 8 تا 12 ظهر و بعدازظهر آن از ساعت 13 تا 17 است.

داوطلبانی که شهر تهران را به عنوان حوزه امتحانی خود انتخاب کرده‌اند، برای رفع نقص مغایرت در کارت باید به مجتمع دانشگاهی ولی‌عصر واحد تهران مرکز در میدان امام حسین(ع) مراجعه کنند.

داوطلبان برای حضور در این آزمون باید بدانند هرگونه تبادل پاسخ سؤالات و صحبت در جلسه آزمون و همراه داشتن یادداشت و کتاب تخلف محسوب شده و متخلفان با محرومیت‌های شدیدی مواجه می‌شوند.

همراه داشتن وسایل الکترونیکی و مخابراتی هم تخلف محسوب می‌شود.

داوطلبان حتما باید با خود یک مدرک شناسایی معتبر عکسدار به همراه داشته باشند.

آزمون صبح رأس ساعت 8 و آزمون بعدازظهر رأس ساعت 16 روز جمعه برگزار می‌شود و داوطلبان باید یک ساعت قبل از شروع آزمون در حوزه‌های امتحانی حاضر باشند.

مدت زمان آزمون بر حسب رشته‌ها متفاوت است ولی حداقل زمان برگزاری آزمون 100 دقیقه و بیشترین مدت زمان برگزاری، 240 دقیقه است.

در آزمون دکتری تخصصی سال 94 هر داوطلب مجاز به انتخاب 20 محل دانشگاهی بوده است.

این آزمون در واحدهای اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، رشت، زاهدان، مشهد، ساری، شیراز، کرمان و کرمانشاه برگزار می‌شود و داوطلبان برای شرکت در این دوره‌ها باید شرایط عمومی و اختصاصی لازم که در دفترچه آزمون در هنگام ثبت‌نام ذکر شده است را دارا باشند.

سطح سؤالات امتحانی در حد دانش و تجربیات فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی ارشد در هر رشته است و سؤالات آزمون به جز دروس طراحی رشته‌های معماری و شهرسازی به صورت تستی بوده و داوطلبان باید پاسخ را با مداد سیاه در پاسخنامه تستی علامتگذاری کنند.

به هر پاسخ صحیح 3 نمره مثبت و به هر پاسخ غلط یک نمره منفی تعلق می‌گیرد و سؤالات بدون جواب دارای نمره نیستند.

پس از برگزاری آزمون، اطلاعات پاسخنامه های تستی از طریق دستگاه‌های علامت‌خوان به یارانه منتقل شده و پس از تصحیح، نمره‌گذاری می‌شود.

با توجه به ضرایب هر درس، نمره داوطلبان محاسبه شده و رتبه آنان در رشته انتخابی در ترتیب نمره از بیشترین به کمترین تعیین می‌شود و در هر رشته به تعداد داوطلبان با توجه به اولویت نمره آزمون به مصاحبه دعوت می‌شوند.

پس از انجام مصاحبه، نمره کل دعوت‌شدگان به مصاحبه براساس 75 درصد نمره آزمون و 25 درصد نمره مصاحبه تعیین شده و سپس به ترتیب نمره کل، از بالاترین به پایین‌ترین رتبه‌بندی می‌شود.

داوطلبان در صورت مواجه شدن با هر سوال یا ابهامی می توانند به سایت www.azmoon.org مراجعه و در قسمت پرسش و پاسخ سوال خود را مطرح کنند تا کارشناسان در اسرع وقت به آنها پاسخ دهند.

* بورس تحصیلی دوره دکتری تخصصی

دانشگاه آزاد از میان پذیرفته‌شدگان دوره دکتری تخصصی خود، در صورت نیاز تعدادی از پذیرفته‌شدگان را به صورت بورسیه می‌پذیرد.

برای پذیرفته‌شدگان در برخی از رشته‌ها که امکان بورسیه نیست، از طریق حوزه معاونت دانشجویی وام‌های بلندمدت در نظر گرفته می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها