امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 26
۰۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142808
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۷
تعداد بازدید: 11
امیرفاضل الهیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اینکه ثبت‌نام از داوطلبان چهارمین دوره ...

امیرفاضل الهیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اینکه ثبت‌نام از داوطلبان چهارمین دوره انتخابات شورایاری محلات طبق برنامه‌ریزی انجام شده از 2 بهمن آغاز و تا 10 بهمن ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: تا به امروز استقبال از داوطلبان جهت ثبت‌نام در سایت مدنظر بیش از حد انتظار بوده و پیش‌بینی می‌شود این استقبال در روزهای آینده افزایش یابد.

وی تصریح کرد: تا به امروز بالغ بر 3 هزار نفر در سایت مربوط به ثبت‌نام چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌های محلات ثبت‌‌نام کرده‌اند به طوری که بر اساس آمار روزانه بالغ بر یک هزار نفر در این سایت ورود و مشخصات خود را ثبت ‌می‌کنند.

الهیان در ادامه با اشاره به ماده 71 قانون شوراها تصریح کرد: در این ماده قانونی تشکیل انجمن معتمدین محلات از وظایف شورای شهر بوده است و شوراها می‌توانند این چنین انجمنی را راه‌اندازی کنند که البته شورای محلاتی که هم اکنون مدنظر است با شورای محلی فاصله بسیاری دارد.

سخنگوی ستاد انتخابات چهارمین دوره شورایاری محلات ادامه داد: در سال 78 و متناسب با شرایط شهر تهران، وسعت و نیازمندی این کلانشهر و با توجه به اینکه برخی از مناطق گسترش فعالیتشان به اندازه‌ای است که باید وقت زیادی در آنجا صرف کرد در نهایت شورایاری محلات فعالیت خود را آغاز کردند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه به تأکید دوستانمان در وزارت کشور آیین‌نامه‌ای جهت تشکیل قانونی شوراهای محلات پیش‌بینی شود و در آینده نیز در این زمینه مشکلی وجود نداشته باشد.

الهیان با بیان اینکه شورایاری‌ها در محلات چشم و گوش شورای شهر هستند گفت: بسیاری از کارها و حتی نظارت‌ها، پیگیری‌ها و راهکارها از طریق همین شورایاری‌ها صورت می‌پذیرد و در واقع شورایاری‌ها کمک زیادی را نیز به سازمان‌هایی از جمله سازمان برق، آب و فاضلاب و ... کرده‌اند و مشکلات بسیاری را مرتفع کردند.

سخنگوی ستاد انتخابات چهارمین دوره شورایاری محلات با اشاره به اینکه روز گذشته نخستین جلسه هیأت 9 نفره نظارت بر انتخابات شورایاری‌ها تشکیل شد اظهار داشت: در این جلسه اعضا با سلایق مختلف تأکید بر برگزاری انتخابات داشتند و در این زمینه نیز وظایف هیأت 9 نفره نظارت تشکیل شد.

وی گفت: برگزاری دقیق و صحیح و صحت انتخابات و رسیدگی به شکایات نظارت بر شعب بخشی از وظایف هیأت 9 نفره نظارت بر انتخابات شورایاری‌ها است ضمن اینکه تمامی اعضای شورای شهر نیز می‌توانند با توجه به وظیفه ذاتی‌شان در انتخابات حضور داشته باشند.

الهیان گفت: با توجه به استقبال گسترده از سوی شهروندان جهت ثبت‌نام در چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها احتمال دارد زمان ثبت‌نام از داوطلبان تمدید شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار