امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142818
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۷
تعداد بازدید: 128
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، رضا رحمانی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران،‌ اظهار کرد: پس از سال 90 و تجمیع ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، رضا رحمانی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران،‌ اظهار کرد: پس از سال 90 و تجمیع وزارت‌ خانه‌های صنایع و معادن و تجارت انتظار می‌رفت شرح وظایف وزارتخانه جدید نیز از سوی دولت تصویب و به مجلس ارسال شود که متاسفانه تا کنون این اتفاق نیفتاده و وزارتخانه جدید با رویکرد دو وزارتخانه تجمیع شده اداره می‌شود و ادغام به معانی واقعی اتفاق نیفتاده است.

وی افزود:‌ هدف از ادغام این دو وزارتخانه این بود تا تداخل کاری ایجاد نشود و سیاست‌های تولید و تجارت برای حمایت از تولید ملی همسو شود چرا که یکی از آن‌ها واردات و دیگری تولید را وظیفه خود می‌دانست که این خود یک تناقض به شمار می‌رفت.

نماینده مردم تبریز،‌ آذرشهر و اسکو در مجلس اضافه کرد:‌ تکلیف ماده 53 قانون برنامه پنجم این بود تا برخی وزارتخانه‌ها ادغام و دولت چابک‌سازی شود ولی تا امروز متاسفانه شرح وظایف وزارتخانه جدید نیامده است.

رحمانی تصریح کرد:‌ در شرح وظایف جدید باید معماری مجددی در ساختارهای صنعت،‌ معدن و تجارت صورت پذیرد؛ سیاست‌های روز و کارآمدی تدوین شود تا برنامه‌های راهبردی نیز بر اساس ساختارهای جدید تدوین گردد.

وی ادامه داد: به تبع این باید هماهنگی شرایط جدید در ساختارها و روابط سازمان‌های استانی نیز مدنظر قرار گیرد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر این اساس روابط بین دولت و بخش خصوصی نیز باید دستخوش تحولاتی شود تا از ظرفیت و حمایت قشر عظیم مردم و بخش خصوصی در این زمینه استفاده شود.

رحمانی با اشاره به ضرورت ابلاغ شرح وظایف وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت برای تسریع در تحقق اهداف سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی،‌ گفت: اگر می‌خواهیم از ظرفیت دریای بیکران مردم استفاده کنیم و تولید را مورد حمایت قرار دهیم لازم است تا هرچه سریع‌تر دولت آن را تصویب و به مجلس ارسال کند.

نماینده مردم تبریز،‌ آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ قطعا شرایط جدید، ابزار جدیدی برای مدیریت موثرتر توسط دولت را فراهم خواهد کرد که می‌تواند به حمایت از تولید بیانجامد.

انتهای پیام/60002/ع40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها