امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142836
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۹
تعداد بازدید: 205
ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به ...

ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به انتخاب غلامعلی خوشرو به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، گفت: واقعیت این است که آمریکا علیرغم لبخندها، قدم زدن‌ها و برخی مواضع دوپهلویی که اتخاذ می‌کند به راه خود ادامه می‌دهند و آن کاری که می‌خواهند انجام می‌دهند.

وی افزود: اگرچه مقر سازمان ملل در آمریکاست اما این دلیل بر این نیست که باید نظر آمریکا در رابطه با نمایندگان کشورها در سازمان ملل اعمال شود. اگر بنا بر این باشد که تمام نمایندگان کشورها در سازمان ملل متحد مورد تأیید آمریکا باشند آن سازمان، سازمان آمریکا خواهد بود و نه سازمان ملل متحد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس اظهار داشت: دولت نباید در ارتباط با انتخاب حمید ابوطالبی به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل کوتاه می‌آمد چرا که این حق مسلم دولت جمهوری اسلامی ایران است که نماینده خود در سازمان ملل متحد را انتخاب کند و اگر این موضوع به یک سنت تبدیل شود و در مورد نمایندگان بعدی نیز این مسئله تکرار شود آمریکا در انتخاب نمایندگان بعدی ایران در سازمان ملل نیز اعمال نظر خواهد داشت.

کارخانه‌ای خاطرنشان کرد: ما باید نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل را خود انتخاب کنیم و اینکه آمریکا در این مسئله اعمال نظر داشته باشد برازنده ملت ایران نیست.

وی افزود: دولت باید در انتخاب نماینده ایران در سازمان ملل قاطعانه برخورد می‌کرد و عدم برخورد قاطع در این حوزه باعث شد تا آمریکا حرف خود را به کرسی بنشاند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در طول 35 سال گذشته در هر عرصه‌ای که ما در مقابل آمریکا با قدرت و اقتدار برخورد کردیم پیروز میدان بودیم و هر جا که ما برخورد ضعیفی داشتیم در همان بخش با چالش مواجه شدیم. قدرت‌های زورگو و سلطه‌گر زبانی جز زبان اقتدار را نمی‌فهمند.

کارخانه‌ای در پایان گفت: زبان امام راحل و مقام معظم رهبری در برخورد با مستکبران زبان اقتدار بود و همین مسئله باعث می‌شد تا ابرقدرت‌ها در برابر اقتدار جمهوری اسلامی ایران بارها کوتاه آمدند و امروز در معادلات سیاسی منطقه‌ای و بین‌المللی در قله اقتدار قرار گرفته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها