امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142844
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۹
تعداد بازدید: 58
شیخ «نافذ عزام»، عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه در خصوص ...

شیخ «نافذ عزام»، عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه در خصوص عملیات منحصر به فرد امروز حزب الله در مزارع اشغالی شبعا و به هلاکت رساندن 15 نظامی صهیونیست گفت:نخست ما این عملیات قهرمانانه مجاهدان حزب الله را به رهبران و کادر نیروهای حزب الله تبریک می گوییم که به تلافی جنایت رژیم صهیونیستی در ترور مبارزان پاک حزب الله در جولان سوریه صورت گرفت.

شیخ عزام تاکید کرد:این اسرائیل بود که تجاوز کرد و در مقابل حزب الله اقدام به دفاع از خویشتن کرد و پاسخ حزب الله با عملیات بی‌نظیری که در داخل خاک اراضی اشغالی لبنان انجام داد،محتاطانه و هوشمندانه صورت گرفت چرا که حزب الله در صدد دور نگه داشتن  و در امان داشتن ملت لبنان از جنگ جدیدی است.

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکلات متعددی که مردم مقاوم غزه از زمان تهاجم اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه با آن دست و پنجه نرم می کنند گفت:ما از کشورهای عربی و اسلامی و آزادگان جهان می‌خواهیم با حمایت از ملت فلسطین مقاومت پایداری آنها دربرابر دشمن صهیونیستی را تحکیم بخشند.

وی ضمن تقدیر از کمک های آژانس پناهجویان فلسطینی سازمان ملل (آنروآ) به فلسطینیانی که از  تجاوزات رژیم صهیونیستی زیان دیده و خانه‌ و زندگی خود را از دست داده‌اند گفت:آنروا بیش از بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی به ملت فلسطین کمک کرده است.

وی بر ضرورت تحکیم جبهه داخلی فلسطین تاکید کرد و گفت: همه اتفاقاتی که در غزه یا کرانه باختری روی داده و به وجهه متین ملت مقاوم فلسطین خدشه وارد می‌کند و تازه ترین آن حادثه حمله به مقر کمیته امور اسرا و آزادگان در نوار غزه است باید متوقف شود.

آنروا اعلام کرد که در تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه، خانه بیش از 96 هزار پناهجوی فلسطینی ویران و یا متحمل خسارت شده است و به دلیل خلف وعده کشورهای اعانه دهنده در کنفرانس بازسازی غزه، امکان بازسازی خانه های آسیب دیده در حملات رژیم صهیونیستی وجود ندارد.

قطع یارانه‌ها به آوارگان غزه ای باعث خواهد شد که شمار زیادی از آن ها به مدارس تحت پوشش سازمان ملل و مراکز دیگری بازگردند که در حال حاضر نیز حدود 12 هزار نفر را در خود جای داده اند.

زمستان امسال، دو نوزاد آواره بر اثر برودت هوا در غزه جان دادند و دهها خانه نیز در سیل و بارندگی های شدید دچار آبگرفتگی شد.

در حمله وحشیانه تابستان گذشته رژیم صهیونیستی به نوار غزه، در حدود دو هزار و 200 فلسطینی به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها