امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142871
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، «علی کائیدی» رئیس گروه دوستی قرقیزستان در مجلس شورای اسلامی که در ...

 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، «علی کائیدی» رئیس گروه دوستی قرقیزستان در مجلس شورای اسلامی که در رأس هیأتی جهت دیدار و گفت‌وگو با مقامات این کشور به«بیشکک» سفر کرده، عصر روز گذشته با «توروبای ذوالفقاروف» معاون پارلمان و «دمیرا نیازعلی‌آوا» معاون نخست وزیر قرقیزستان ملاقات کردند.
در دیدار نمایندگان پارلمان 2 کشور، طرفین بر توسعه روابط فیمابین بویژه همکاری‌های پارلمانی تأکید و آن را تسهیل‌کننده مناسبات دولتی خواندند.
در این ملاقات معاون پارلمان قرقیزستان با اشاره به سفرش به ایران جهت شرکت در نشست اتحادیه بین‌المجالس اسلامی، رایزنی 2 کشور در مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی را حائز اهمیت برشمرد.
طرف ایرانی نیز با اشاره به مشکلات ناشی از افراط‌گرائی و تروریسم در منطقه، بر ضرورت هوشیاری و همکاری کشورهای منطقه تأکید کرد و تصریح نمود: برخی طرف‌ها با ارائه آدرس‌های غلط و در راستای اهداف انحرافی خود، به دنبال تفرقه‌افکنی مذهبی هستند.
معاون نخست وزیر قرقیزستان نیز با اشاره به پیشرفت‌های ایران در عرصه‌های مختلف، بر آمادگی دولت قرقیزستان جهت تسهیل فعالیت بازرگانان و سرمایه‌گذاران ایرانی در قرقیزستان تاکید کرد.
وی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در روابط 2 کشور، همکاری در حوزه‌های اجتماعی، زنان و موضوعاتی همچون بهداشت و درمان، فقرزدائی، تأمین اجتماعی و غیره را حائز اهمیت برشمرد.
رئیس گروه دوستی مجلس شورای اسلامی نیز در این ملاقات با تأکید بر نقش دیپلماسی پارلمانی، توسعه همکاری اقتصادی از طریق برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی و تقویت ارتباطات و همکاری حمل‌ونقلی 2 و چند جانبه را مورد اشاره قرار داد.
شایان ذکر است که هیأت مذکور از جلسه علنی پارلمان قرقیزستان نیز بازید نمودند.
در این جلسه حضور هیئت ایرانی از سوی رئیس پارلمان قرقیزستان اعلام و مورد استقبال و تشویق نمایندگان مجلس این کشور قرار گرفت.
رئیس پارلمان ضمن خیرمقدم به هیأت ایرانی، بر روابط دوستانه 2 کشور تأکید کرد.
 
 
 
 
انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها