امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142881
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی نامه بسیج دانشجویی دانشگاه علامه خطاب به نوبخت، در زمینه پیاده‌روی ظریف ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی نامه بسیج دانشجویی دانشگاه علامه خطاب به نوبخت، در زمینه پیاده‌روی ظریف و وزیر خارجه آمریکا، سخنگوی دولت نامه‌ای خطاب به این دانشجویان نوشت که در بخشی از آن آمده است: «در مورد اینکه چون بخشی از مذاکره وزیر امور خارجه ایران و امریکا به جای نشستن، در حال قدم زدن انجام شد پس «موجبات سرافکندگی و شرمساری اقشار آگاه جامعه فراهم شد»، به این داوری معتقد نیستم. به نظر می‌رسد حداقل با استادان دانشگاه محل تحصیل خود صحبت کنید. چنانچه اکثریت آنها اظهار داشتند که مذاکره در حال نشستن بلامانع است ولی در حال قدم‌زدن آن طور که شما در نامه نوشته‌اید «اقدام ننگین»، قطعاً اینجانب باید در دفاع از فرزندان غیور ملّت بزرگ و حق شناس ایران یعنی هیأت مذاکره کننده ایرانی که رهبر معظم انقلاب در دیدار مجمع عالی بسیج مستضعفین در تاریخ ششم آذرماه سال 93 مجدداً آنها را تحسین می‌کنند، تامل کنم.»

در این زمینه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برآن شد تا نظر اساتید محترم دانشگاه به خصوص اساتید خبره در حوزه روابط بین‌الملل را در زمینه تفاوت یا عدم تفاوت این دو نوع مذاکره جویا شود.

محمدحسین یادگاری عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه مذاکره محدودیت‌ها و سیاست‌های خاص خود را دارد، گفت: وزیر امور خارجه در شرایط مذاکره پا را فراتر از سیاست‌های خاص مذاکره می‌گذارد، ظریف علاوه بر قدم زنی به کری در شرایط توهین مجله شارلی به پیامبر اعظم(ص) نیز به فرانسه رفت.

وی افزود: یکی از نمایندگان مجلس به درستی گفت که آیا اگر کاریکاتور رئیس جمهور را می‌کشیدند ظریف به فرانسه می‌رفت؟ البته خود رئیس جمهور هم با نخست وزیر انگلیس همنشین شد و پس از آن وی پشت تریبون علیه ایران صحبت کرد ولی روحانی در سخنرانی خود هیچ اشاره‌ای به دفاع از ایران در برابر آن صحبت‌ها نکرد.

یادگاری اظهار داشت: برخی فکر می‌کنند سیاست مذاکره این است که با طرف مقابل خنده‌رو باشند و در برابر صحبت‌های آنان علیه کشور سکوت کنند ولی به منتقدان داخلی پاسخ دندان شکن بدهند. این کار برعکس خواست قرآن است که می‌فرماید: «با دشمنان سخت‌گیری کنید و با دوستان مهربان باشید.»

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: به عقیده برخی کارشناسان قدم‌زنی با کری باعث شد بازهم امتیازاتی از ما گرفته شود ولی ظریف گفت این کار به دلیل جلوگیری از استراق سمع بوده است، در حالیکه آمریکا خودش بزرگترین مرکز استراق سمع است و امکان ندارد جان کری حتی در زمان پیاده روی با ظریف مورد ارزیابی نباشد.

وی گفت: هر کس از چارچوب مذاکرات خارج شود با مخالفت افراد تابع نظام و مقام معظم رهبری رو به رو می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها