امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142905
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اهالی یک روستای دور افتاده در آذربایجان شرقی به علت عدم دسترسی به خدمات امدادی به ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اهالی یک روستای دور افتاده در آذربایجان شرقی به علت عدم دسترسی به خدمات امدادی به فراگیری آموزش های امدادگری و کمک های اولیه اقدام کردند.

روستای «پیر یادگار» در 32 کیلومتر شهر «قره ضیاءالدین» در آذربایجان شرقی واقع شده است و 55 خانوار جمعیت دارد.

این روستا با 55 خانوار جمعیت 183 نفر سکنه دارد و آنچانکه سکنه این روستا می گویند تعداد خانوارهای آن به علت نبود امکانات امدادی و کمکهای اولیه از 150 خانوار به 55 خانوار رسیده است.

بایرام علی قربانی دهیار «پیریادگار» در مورد علت فراگیری کمک های اولیه از سوی ساکنان می‌گوید: اگر در روستا کسی آسیب می‌دید، مجبور بودیم با داد و فریاد همه روستا را خبر کنیم اما وقتی همه جمع می شدند باز کسی نبود که کمکی از دستش بر بیاید و باید راهی شهر می‌شدیم.

وی ادامه داد: اکنون می‌دانیم که اگر خودمان هم نتوانیم کاری کنیم، حداقل همسایه مان می‌تواند به ما کمک کند.

علت دیگر را نیز می‌توان سیلاب های فراوان در این روستا دانست که نیاز به امدادرسانی را در این روستا افزایش می‌دهد. به همین علت است که اهالی روستا تصمیم گرفته‌اند که دوره‌های امداد و نجات و جستجو در سیلاب را نیز بگذرانند.

وحید رحمتی مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر در این زمینه به فارس گفت: این اتفاق جالب و خوشایندی است که 90 درصد مردم یک روستا امدادگر باشند.

وی ادامه داد: این احتمال وجود دارد که رئیس جمعیت هلال احمر بزودی سفری به پیریادگار داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها