امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142913
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
محسن نراقی فوق تخصص راینولوژی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار کرد: جراحان پلاستیک باید ناهنجاری‌ها و موارد غیر طبیعی را به ...

محسن نراقی فوق تخصص راینولوژی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار کرد: جراحان پلاستیک باید ناهنجاری‌ها و موارد غیر طبیعی را به حالت طبیعی تبدیل کنند نه اینکه چیز طبیعی را به شکل غیر طبیعی مبدل سازند.

وی تصریح کرد: به اعتقاد من زمانی که جزئی از بدن را از شکل طبیعی خارج می‌کنیم نه تنها زیبایی به فرد اضافه نکرده‌ایم بلکه زیبایی وی را نیز از بین برده‌ایم چرا که در تعریف زیبایی گفته می‌شود باید بین اجزای صورت تناسب وجود داشته باشد تا چهره زیبا دیده شود.

نراقی گفت: در هنگام نگاه کردن به یک فرد در ابتدا چشمان فرد موردنظر زیر نگاه ما قرار می‌گیرد بنابراین اگر ما بینی این فرد را به شکلی غیر طبیعی درآوریم یا فرم لب‌ها یا اجزای دیگر صورت را از شکل طبیعی خارج کنیم، در این صورت به صورت غیر طبیعی جلب توجه می‌کند و نگاه را به خود معطوف می‌کند که این موضوع خلاف حالت عادی است.

این فوق تخصص راینولوژی تأکید کرد: این مسئله خلاف اصول اولیه زیبایی‌شناختی است که در این حوزه فصلی با عنوان آنالیز صورت در کتاب‌های درسی رشته زیبایی ایجاد شده و به دانشجویان رشته‌های زیبایی تدریس می‌شود.

نراقی هشدار داد: افرادی که می‌خواهند بر روی صورت جراحی انجام دهند و تغییری در اجزای صورت ایجاد کنند، باید قبل از چنین کاری با مشاوران و متخصصان مشورت کنند چرا که در صورت از بین رفتن بافتی طبیعی در صورت امکان جایگزین کردن آن با بافت طبیعی تقریباً غیر ممکن است.

وی گفت: بر همین اساس برخی افراد که دارای بینی کاملاً طبیعی و زیبا هستند به من مراجعه می‌کنند و خواستار کوچک شدن بینی خود یا ایجاد قوس پشت آن هستند که این گونه مریض‌ها توسط من پذیرفته نمی‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها