امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142917
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
اسماعیل ابراهیمی، رئیس دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

اسماعیل ابراهیمی، رئیس دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار کرد: در بین رشته‌های توانبخشی که همگی دشوار، طولانی و انرژی‌بر است، کاردرمانی چهره‌ای شاخص دارد، چرا که هر جلسه درمانی و هر جلسه کاردرمانی برای بیمار بیش از یک ساعت طول می‌کشد و کاردرمانگر انرژی زیادی برای این کار می‌گذارد.

وی تصریح کرد: کاردرمانگران در انجام اقدامات خود بدون دستگاه و تجهیزات کارهای عملکردی را به بیمار آموزش می‌دهند تا بیمار یاد بگیرد که چگونه کارهای خود را انجام دهد و به زندگی بازگردد.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: برای مثال، یک بیمار دچار فلج مغزی یا سکته مغزی، زمان زیادی برای درمان از کاردرمانگر می‌گیرد بپس قطعاً این رشته باید بسیار مورد عنایت قرار گیرد.

رئیس دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: متأسفانه پوشش بیمه‌ای در رابطه با کل حوزه توانبخشی ناقص اجرا شده است، ولی قطعاً باید در این حوزه کاردرمانی را رشته‌ای خاص و دشوار تلقی کرد و حق‌الزحمه آن را با مقدار تلاش کاردرمانگر مطابقت داد.

کاردرمانی استفاده از فعالیت های هدفمند برای جلوگیری از ناتوانی و حفظ سلامتی و دادن استقلال برای انجام کارهای افرادی است که به نوعی دچار آسیب جسمی، ذهنی یا روانی هستند.

کاردرمانی عبارت است از استفاده از فعالیت های هدفمند برای افرادی که بر اثر آسیب یا بیماری دچار محدودیت اختلال عملکرد روانی، اجتماعی، رشدی یا اختلالات یادگیری شده‌اند تا حداکثر استقلال، جلوگیری از ناتوانی و حفظ سلامتی ایجاد شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها