امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14292
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۲۷
تعداد بازدید: 197
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، برند اربل سفیر آلمان در تهران، امروز ( ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، برند اربل سفیر آلمان در تهران، امروز ( یکشنبه ۲۶ خرداد ماه ) با کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در محل این مرکز دیدار و گفت وگو کرد.

کاظم جلالی در این دیدار با تشریح ساختار مرکز پژوهش‌های مجلس اظهار داشت: به دنبال این هستیم تا با مراکز پژوهشی حکومتی و پارلمانی آلمان و کشورهای اروپایی ارتباط برقرار کنیم و از تجربیات این مراکز پژوهش در حوزه پژوهش پارلمانی و حکومتی استفاده کرده و تجربیات خود را در اختیار این مراکز قرار دهیم.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی همکاری‌های پژوهشی را در گسترش مناسبات دو جانبه ایران و آلمان مؤثر خواند و افزود: دیپلماسی علمی، پژوهشی و فرهنگی عرصه خوبی برای همکاری دوجانبه است که می‌توان در این زمینه فعالیت‌ها به طور مستمر ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای ایران در روز جمعه ( ۲۴ خرداد ماه)، تصریح کرد: انتخابات ۲۴ خرداد تبلور خواست مردم و تحقق دموکراسی در ایران بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تأکید کرد: در ایران مشارکت و حضور مردم در انتخابات بالا است و در انتخابات روز جمعه هم مشاهده کردیم که بیش از ۷۰ درصد واجدان شرایط در انتخابات شرکت کردند.

وی ادامه داد: مردم ایران با حضور خود در انتخابات روز جمعه بلوغ تمدن ایرانی ـ اسلامی را به نمایش گذاشتند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: برخی فکر می‌کردند مردم ایران به دلیل تحریم‌ها و مشکلات در انتخابات شرکت نمی‌کنند اما برعکس این پیش‌بینی‌ها، مردم ایران با اشتیاق فراوان به طور گسترده‌تری در انتخابات شرکت کردند.

برند اربل نیز در این دیدار حضور در ایران را بهترین دوران خدمت خود خواند و گفت: تصویری که مطبوعات و رسانه‌های دنیا از ایران منعکس می‌کنند با تصویری که در ایران وجود دارد متفاوت است و من تلاش می‌کنم تا تصویری واقعی از ایران را به دنیا منتقل کنم.

سفیر آلمان در تهران خاطرنشان کرد: بدون استثنا با هر شخصی که در ایران برخورد داشتم، برخوردی مثبت و خوشحال‌کننده بود و از این‌ رو می‌توانم بگویم که هیچ ملتی در دنیا مانند ملت ایران به ویژه در زمینه مهمان‌نوازی نیست.

وی با اشاره به انتخابات روز جمعه ایران اضافه کرد: جمعه برای ایران روز خوبی بود و تحولی انجام شد که انتظار آن را نداشتیم و شادی مردم هم پس از انتخابات بسیار زیبا بود.

برند اربل انتخابات روز جمعه را برای هویت ملی ایران عالی خواند و یادآور شد: محتوای سیاست مهم نیست بلکه مهم‌تر از آن پردازش سیاست است.

وی ادامه داد: امیدوارم انتخابات اخیر به گسترش روابط ایران با سایر کشورها کمک کند.

سفیر آلمان در تهران گفت: انتخابات روز جمعه نشان داد که دولت و مردم در کنار یکدیگر و به طور مشتاقانه در انتخابات حاضر شده‌اند، که این بیانگر بلوغ فکری ملت ایران است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها