امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142936
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هفدهمین جشنواره‌ خیرین مدرسه‌ساز کشور امروز از شهرستان چابهار در استان ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هفدهمین جشنواره‌ خیرین مدرسه‌ساز کشور امروز از شهرستان چابهار در استان سیستان و بلوچستان آغاز شد.

در این جشنواره خیرین برای ساخت مدرسه در مناطق مختلف استان سیستان و بلوچستان تعهد مالی یا اهدای زمین داشتند.

احمدعلی موهبتی فرماندار شهرستان چابهار در این مراسم با بیان اینکه سرانه فضای آموزشی چابهار 2.04 متر مربع و میانگین سرانه فضای آموزشی در سیستان و بلوچستان 3.01 متر مربع است، گفت: میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور 4.7 متر مربع است که این میزان در کشورهای پیشرفته 11 متر مربع است و نشان می‌دهد باید به فضای آموزشی در استان سیستان و بلوچستان توجه شود.

فرماندار چابهار بیان داشت: 125 هزار بازمانده از تحصیل در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد و همین تعداد نیز اولیای بی‌سواد دانش‌آموزان هستند که رسیدن به استاندارد مناسب کلاس درس 3 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور نیز در این مراسم با اشاره به این نکته که مردم کشور ایران فرهنگ‌دوست و ایثارگر هستند، گفت: مدرسه‌سازی را از 18 سال پیش در کشور شروع کردیم و باور نداشتیم این حرکت با حضور مردم، پرشورتر و افتخارآفرین‌تر شود.

وی با بیان اینکه در اولین سال فعالیت‌ خیرین مدرسه‌ساز، 16 میلیارد و 100 میلیون تومان از سوی خیرین تعهد مدرسه‌سازی انجام شد، افزود: این میزان و تعهد خیرین سال به سال افزایش پیدا کرد. به گونه‌ای که در سال گذشته خیرین حدود 1084 میلیارد تومان تعهد مدرسه‌سازی داشتند.

حافظی با اشاره به 6800 پروژه‌ آموزشی نیمه‌تمام دولتی بیان داشت:‌ خیرین مدرسه‌ساز در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام دولت حضور یافتند و تعهد تکمیل حدود 1500 پروژه را برعهده گرفتند.

به گزارش فارس، سیدباقر مسلمی معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز با بیان اینکه هر ساله برای سامان‌بخشی به کمک‌‌های خیرین در 31 استان کشور و بیش از 500 شهرستان جشنواره‌های خیرین مدرسه‌ساز را برگزار می‌کنیم، گفت: نقطه آغاز جشنواره هفدهم از شهرستان چابهار است.

وی ادامه داد:‌ امروز کار خیر مدرسه‌سازی گوی سبقت را ربوده است و خیرینی را می‌بینیم که با وجود مشکلات متعدد، مدرسه‌سازی برای دانش‌آموزان محروم را انتخاب می‌کنند.

مسلمی با اشاره به مدرسه‌سازی اکبر ابراهیمی (فردی که ساخت 110 مدرسه را به اتمام رسانده و از خدا خواسته است تا زنده است مدرسه‌ بسازد)، پیرزن اهل تربت حیدریه (دیه فرزند خود را به مدرسه‌سازی اختصاص داد و خانواده بندرعباسی که تنها راه بخشش قاتل فرزندشان را ساخت یک مدرسه عنوان کردند، افزود: گاهی سؤال می‌شود دلیل انتخاب این کار خیر توسط خیرین مدرسه‌ساز چیست و پاسخ این است که خداوند در بیش از 550 آیه از قرآن، مسلمانان را به آموزش علم و توسعه دانش توصیه کرده است و از سویی سه عامل معلم، متعلم، و فضا و تجهیزات آموزشی در پیشرفت کشور مؤثر هستند.

وی ادامه داد:‌ کشور ایران دارای دانش‌آموزان با استعدادی است و بعد از انقلاب اسلامی شاهد بودیم که در المپیادهای علمی علی‌رغم شرکت کشورهای پیشرفته جهان، در هیچ المپیادی سابقه ندارد که دانش‌آموزان ایرانی بدون مدال بازگشته باشند.

مسلمی تصریح کرد: خیرین مدرسه‌ساز به این نکته پی بردند که اگر بخواهند کشوری مقتدر و سعادت‌مند داشته باشیم قطعاً باید در مسیر علم و دانش حرکت کرد.

به گزارش فارس در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی زم معاون فرهنگی مناطق آزاد کشور و هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در خصوص کار خیر مدرسه‌سازی و توجه به تعلیم و تربیت در کشور  سخنرانی کردند.

این مراسم با حاشیه‌های جالبی نیز همراه بود که از جمله این حواشی عنوان شدن محمدرضا حافظی به عنوان طراح برج میلاد از سوی مجری برنامه بود.

حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز در هنگام سخنرانی به این موضوع اشاره کرد و گفت: در برخی سایت‌ها به اشتباه مرا به عنوان طراح برج میلاد عنوان کردند در حالی که این موضوع یک تشابه اسمی است.

پخش کلیپی از وضعیت مدارس سیستان و بلوچستان، دکلمه‌خوانی دو دانش‌آموز این استان و معرفی معظمه ارج دانشجوی دانشگاه فرهنگیان که در دوران تحصیل بیش از 12 بار ترک تحصیل کرده است (این دانش‌آموز به دلیل مسائل فرهنگی بیش از 12 بار در طول 12 سال تحصیل مجبور به ترک تحصیل شد اما با توکل به خداوند، تشویق معلمان و تلاش خود هم‌اکنون دانشجوی سال اول علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان است) از برنامه‌های این جشنواره بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار