امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142943
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جلیله السید» یکی از اعضای هیئت وکلای مدافع شیخ «علی سلمان» ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جلیله السید» یکی از اعضای هیئت وکلای مدافع شیخ «علی سلمان» دبیر کل جمعیت الوفاق، با حضور در یک نشست مطبوعاتی در مقر جمعیت الوفاق درباره نخستین جلسه محاکمه شیخ سلمان گفت: اعضای خانواده شیخ سلمان به جز همسرش از حضور در سالن محاکمه منع شدند.

وی با بیان اینکه قلم و کاغذ در داخل زندان در اختیار شیخ سلمان قرار داده نشده است، افزود: دبیر کل جمعیت الوفاق اتهامات وارده را کاملاً رد کرده و به آنها پاسخ داد... شیخ سلمان تاکید کرد که اتهام تلاش برای سرنگونی نظام به امثال وی وارد نیست.

بر اساس این گزارش شیخ سلمان در جلسه محاکمه‌اش به قاضی دادگاه گفت که چنانچه سخن گفتن از نقض حقوق، اهانتی به وزارت کشور به شمار می‌رود، پس گزارش بسیونی نیز می‌تواند توهینی به وزارت کشور باشد.

السید تاکید کرد که سخنرانی‌های شیخ سلمان به گونه‌ای تکه تکه و ترکیب شده است که بر خلاف مقصودش، وی را متهم می‌کنند.

بر اساس این گزارش، نخستین جلسه محاکمه شیخ سلمان صبح امروز به ریاست قاضی «علی بن خلیفه الظهرانی» تشکیل شده و رأی به تداوم حبس دبیر کل جمعیت الوفاق تا زمان برگزاری دومین جلسه محاکمه وی در تاریخ 25 فوریه آینده (ششم اسفند)داد.

این گزارش حاکی است که در ابتدای جلسه محاکمه، اتهامات شیخ سلمان قرائت شد که همگی آنها توسط متهم رد شد.

مأموران منامه از ورود خبرنگاران و شخصیت‌های سیاسی به داخل سالن دادگاه ممانعت کرده و  تنها اجازه ورود به گروه وکلای مدافع شیخ سلمان داده شده شد. درخواست وکلای مدافع شیخ سلمان مبنی بر آزادی موکلشان نیز توسط دادگاه رد شد.

نیروهای امنیتی رژیم منامه ظهر شنبه (ششم دی ماه سال جاری) با محاصره کردن منزل شیخ «علی سلمان» دبیر کل جمعیت اسلامگرای «الوفاق» احضاریه اداره آگاهی را به وی تحویل داده و با حضور شیخ سلمان در ساختمان تحقیقات جنائی، توسط وزارت کشور بازداشت و به منظور بازجویی به دادستانی کل منتقل شد. این اقدام منامه با عتراضات گسترده مردمی و محکومیت منطقه‌ای و بین‌المللی روبرو شده است.

بر اساس این گزارش، دادستانی کل نیز به بهانه بازجویی از شیخ «علی سلمان» ابتدا حکم بازداشت هفت روزه و سپس 15 روزه وی را صادر کرد و بعد از اتمام این مدت، اعلام کرد که شیخ سلمان حداقل تا زمان محاکمه در تاریخ 28 ژانویه (8 بهمن) در زندان خواهد ماند. نخستین جلسه محاکمه شیخ سلمان قبل از ظهر امروز در منامه تشکیل شد.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها