امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142950
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شرکت روسی گازپروم با متوقف کردن طرح توسعه یک خط لوله گاز به آلمان برای دومین بار در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شرکت روسی گازپروم با متوقف کردن طرح توسعه یک خط لوله گاز به آلمان برای دومین بار در دو ماه گذشته از دامنه طرح توسعه روابط با شبکه مشتریان اروپایی به دلیل تنش‌های مسکو با غرب بر سر حوادث اوکراین کاسته است.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، این شرکت دولتی روز چهارشنبه اعلام کرد ظرفیت فعلی خط گاز «نورد استریم» که برای انتقال گاز به آلمان است در حال حاضر کافی است و نیاز فوری به توسعه آن دیده نمی‌شود.

ویکتور زابگوف، رئیس شرکت گازپروم در کنفرانسی در وین گفت که شرکت تحت امر به دلیل بازار ضعیف گاز مجبور شده برخی از پروژه‌ها را به عقب بیندازد.

روسیه حدود دو ماه پیش هم پروژه «استریم جنوبی» که انتقال گاز به جنوب اروپا از آن انجام می‌شود را متوقف کرده بود.

گازپروم 40 سال است که به عنوان شریک مطمئن بخشی از گاز مصرفی کشورهای اروپایی را تامین می کند و در حال حاضر هم برای این منظور تلاش می کند.

تنش‌های مسکو با کشورهای غربی پس از جدایی شبه جزیره کریمه از اوکراین و پیوستن آن به روسیه شدت گرفته است. این کشورها روسیه را هدف تحریم‌های اقتصادی قرار داده‌اند.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار