امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142953
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از عملیات امروز چهارشنبه حزب‌الله لبنان علیه نیروهای صهیونیستی، بسیاری از ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از عملیات امروز چهارشنبه حزب‌الله لبنان علیه نیروهای صهیونیستی، بسیاری از شخصیت& zwnj;های لبنانی این اقدام حزب‌الله را ستودند و به حزب‌الله تبریک گفتند، اما «سمیر جعجع» رئیس حزب‌ «نیروهای لبنانی» وابسته به جزیان 14 مارس به جای محکوم کردن رژیم صهیونیستی و حمایت از مقاومت گفت: حزب‌الله حق ندارد، مردم لبنان را در جنگ با اسرائیل درگیر کند.

این موضع جعجع در حالی اتخاذ شد که یک هفته پیش که رژیم صهیونیستی اعضای حزب‌الله را در قنیطره سوریه هدف گرفت، هیچ موضعی اتخاذ نکرد یا به رژیم صهیونیستی اعتراض نکرد که ممکن است منطقه را درگیر جنگی فراگیر کند.

به نوشته پایگاه خبری روزنامه السفیر، «نبیه بری»، در تماس تلفنی با «تمام سلام» نخست‌وزیر و «قهوه‌چی» فرمانده کل ارتش،  موضوع عملیات حزب‌الله را به بحث و گفت‌و‌گو گذاشت. همچنین در جلسه امروز پارلمان نیز این اتفاق فضای گفت‌و‌گوها را در دست داشت.

بری در جلسه پارلمان گفت: منطقه‌ای که این عملیات در آن انجام شده است، در خاک (اشغالی) لبنان بوده است و باید به درستی تهدیدات اسرائیل را قبل و بعد از این عملیات را بررسی کنیم.

ولید جنبلاط، رهبر دروزی‌های لبنان نیز در صفحه تویتر خود نوشت: روشن است که بزودی وارد بحران بزرگی خواهیم شد و قابل پیش‌بینی بود که مقاومت جواب اسرائیل را خواهد داد.

وی عامل این بحران را اسرائیل دانست و نوشت: دلیل اصلی، به دیوانگی اسرائیل و نتانیاهو باز می‌گردد که می‌خواهد اوضاع انتخاباتی آینده ر ا به نفع خود کند.

«فیصل کرامی» وزیر سابق نیز گفت: این اقدام در زمان مناسب و در مکان مناسب و به نحوه‌ای مناسب انجام شد.

وی ادامه داد: زمان آن گذشته است که اسرائیل بدون ترس از اقدام تلافی‌جویانه دست به جنایت بزند و من بعد باید حساب کار دستش بیاید.

جنبش «المرابطون» نیز عملیات مقاومت را ستود و همه لبنانی‌ها را به ایستادن کنار مقاومت و حمایت از وطن و کرامت لبنان دعوت کرد.

اما، «سمیر جعجع» رئیس حزب‌ «نیروهای لبنانی» وابسته به جزیان 14 مارس به جای محکوم کردن رژیم صهیونیستی و حمایت از مقاومت گفت: حزب‌الله حق ندارد، مردم لبنان را در جنگ با اسرائیل درگیر کند.

وی در صفحه تویتر خود نوشت: آنچه رخ داد، نشان داد که حزب‌الله پروژه‌های منطقه‌ای خود را بر ضد دولت لبنان گسترش داده است.

سمیر جعجع، اقدامات حزب‌الله را در راستای مصالح ایران توصیف کرد که آن را در مرز با اسرائیل به اجرا می‌گذارد.

روزنامه السفیر می‌نویسد: جعجع، با این موضع‌گیری، وحدت و یکپارچگی در لبنان را در بین شخصیت‌های لبنانی به آتش کشید.

در واکنش امروز حزب‌الله به حمله روز یکشنبه گذشته رژیم اسرائیل به اعضای حزب‌الله در جنوب سوریه، دست‌کم 15 عضو ارتش اسرائیل کشته شدند که مقامات ارتش این رژیم صرفا کشته شدن 2 نظامی و زخمی شدن 7 نفر را تأیید کرد.

انتهای پیام/ص

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها