امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۲۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142970
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
«منذر خدام»، رئیس دفتر اطلاع رسانی هیئت هماهنگی ملی مخالفان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق ...

«منذر خدام»، رئیس دفتر اطلاع رسانی هیئت هماهنگی ملی مخالفان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق اعلام کرد: 9 تن از شخصیت‌های هیئت مخالفان برای حضور در نشست مشورتی مسکو دعوت شدند که تنها 2 تن از مدعوین شامل صفوان عکاش و عبدالمجید حبو در این نشست حاضر شدند.

وی تاکید کرد :«صالح مسلم»، رئیس حزب اتحاد دموکراتیک به نمایندگی از کردها و نه هیئت هماهنگی در مسکو حاضر شده است.

خدام افزود: هیئت هماهنگی به اعضای دعوت شده از این گروه به مسکو حق شرکت اختیاری را در نشست داده است و هیچ اجباری از سوی هیئت هماهنگی برای حضور در نشست مسکو وجود نداشته است.

رئیس دفتر اطلاع رسانی هیئت هماهنگی ملی مخالفان سوریه گفت: حضور عکاش و حبو در مسکو به نمایندگی از هیئت هماهنگی صورت گرفته و جایگاه این هیئت را در هر روند سیاسی آتی تضمین خواهد کرد.

خدام درباره دلایل غیبت شخصیت‌‎های دعوت شده هیئت هماهنگی از سوی روسیه در نشست مسکو گفت:به عقیده من غیبت «ولید المعلم»، وزیر خارجه و «بثینه شعبان»، مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور سوریه از این نشست دلیل واقعی غیبت اعضای هیئت است اما اعضای هیئت هماهنگی که از رفتن به مسکو امتناع کردند به آوردن دلایل شخصی اکتفا کرده و دلایل واقعی خود را فاش نکردند.

رئیس دفتر اطلاع رسانی هیئت هماهنگی ملی مخالفان سوریه منکر هر گونه ارتباط بین شرکت نکردن مدعوین هیئت هماهنگی در نشست مسکو با هر گونه تصمیم اتخاذ شده در نشست‌های اخیر این هیئت با معارضان در قاهره شد و گفت: نشست‌های قاهره با هدفی کاملا جداگانه برگزار شد اما به صورت کلی در راستای بررسی راه حلی سیاسی برای بحران سوریه است.

خدام از بحث درباره دلایل امتناع ائتلاف ملی مخالفان برای حاضر نشدن در مسکو نیز اجتناب کرد و گفت: این قضیه به خود ائتلاف مربوط می‌شود و اعضای هیئت هماهنگی به طور مستقل تصمیم به حضور نیافتن در نشست مسکو گرفتند و تحت هیچ فشار یا خواسته‌ای از سوی ائتلاف ملی مخالفان یا دیگران نبودند.

وی درباره ماهیت مشارکت عکاش و حبو به نمایندگی از هیئت هماهنگی در مسکو گفت: طرف روسی به هیئت هماهنگی پیام داد که نشست مسکو به منظور فراهم کردن ارکان روند سیاسی از طریق ایجاد فضای مناسب سیاسی برای برگزاری کنفرانس گفت‌وگوی سوری-سوری در دمشق است و مشارکت دو عضو دفتر اجرایی هیئت هماهنگی در نشست مسکو تنها برای رفع کردن مسئولیت شرکت از سر این هیئت نبوده است بلکه این دو نفر نماینده دیدگاه هیئت هماهنگی هستند و از آنجایی که روسیه دعوت شخصی از همه شرکت کنندگان به عمل آورده این دو نفر مثل دیگر شرکت کنندگان نماینده آرا و نظرات شخصی خود نیز هستند .

خدام در پایان گفت‌وگوی خود تاکید کرد: هیئت هماهنگی ملی مخالفان به دنبال حصول یک ساختار توافقی در نشست مسکو است که بر اساس راه حل سیاسی بحران سوریه شکل بگیرد.

انتهای پیام/ز

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها