امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۱۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142977
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار فعالیت های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; آیت‌الله جعفر سبحانی طی پیامی از برگزاری مسابقات دارالقران امام علی(ع) تجلیل ...

به گزارش خبرنگار فعالیت های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; آیت‌الله جعفر سبحانی طی پیامی از برگزاری مسابقات دارالقران امام علی(ع) تجلیل کرد.
متن پیام به شرح ذیل است؛
قرآن آفتابی است که غروب ندارد
پیامبران الهی برای هدایت انسان‌ها به سوی خدا برانگیخته شده‌اند تا او را از اسارت سنگ و گل رهانیده و به سوی عالم بالا متوجه سازند.
تمام پیامبران با دلایل گوناگون مبعوث شده و هر کدام به مناسبت فن رایج آن زمان دست به اعجاز زده و تحدی نموده‌اند. حضرت موسی با عصا و حضرت مسیح با شفا دادن بیماران پیوند خود را با عالم بالا به ثبوت رسانیده‌اند، زیرا تقاضای آن زمان این بود که رهبران آسمانی با چنین معجزه‌هایی وارد میدان شوند و دیگران برای مبارزه دعوت کنند.
دانشمندان می‌گویند: چون در عصر رسول خدا(ص) فن خطابه و ایراد سخنان فصیح و بلیغ، فن رایج آن زمان بود از این جهت پیامبر(ص) بوسیله قرآن تحدی نمود و جهانیان را برای معارضه با آن دعوت کرد و تاکنون بشر با تمام امکانات نتوانسته است سوره‌ای مانند سوره‌های قرآن بیاورد.
ولی در این مورد برخی از دانشمندان نظر برتر و بالاتری دارند و تحدی پیامبر را با قرآن از راهی دیگر توجیه می‌کنند و آن اینکه آئین اسلامی آئین جاودان است و آئین جاودان معجزه جاودان لازم دارد که در تمام اعصار بسان آفتاب بدرخشد و برای آن غروبی نباشد و یک چنین آرمانی که تا روز قیامت برای بشر باقی بماند امکان‌پذیر نیست.
و لذا یکی از اوصاف قرآن «هدی‌للعالمین» است. هدایتگری جاودان فقط از طریق کتاب مکتوب انجام می‌گیرد و دیگر معجزه‌ها در زمان محدود می‌درخشند و سپس فراموش می‌شوند.
مزایای قرآن
1- قرآن کتاب معارف و اصول عقاید است که پیوسته مسلمانان تمام معارف عقلی را از آن اخذ می‌کنند.
2- قرآن کتاب دستورالعمل است که فقه ما در تمام قلمروها از آن بهره‌مند می‌شود و قوانین فردی و اجتماعی آنچنان محکم و استوار است که با تمام تمدن‌ها سازگار می‌باشد زیرا اساس قوانین آن را فطرت تشکیل می‌دهد.
3- قرآن حاکم و داور آگاه در مسائلی است که امت‌های پیشین در آن اختلاف دارند. امروزه پیروان عهدین در مسائل بیشماری با یکدیگر بحث و جدال دارند و اگر علاقمند هستند در این مورد به حقیقت برسند به خود قرآن مراجعه کنند و قران در آن موارد داوری قطعی دارد چنانکه می‌فرماید:
«إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ یَقُصُّ عَلَى بَنِی إِسْرَائِیلَ أَکْثَرَ الَّذِی هُمْ فِیهِ یَخْتَلِفُونَ»(نمل، 76)
اگر بناست تورات محرف به صورت تورات صحیح و انجیل دست خورده به صورت انجیل واقعی درآید، باید معارف و قصص انبیا را طبق قرآن تنظیم کنند.
4- قرآن کتابی است که چهارده قرن قبل از یک رشته حقایق فلکی و زمینی گزارش داده که بشر امروز بر اثر ابزار و ادوات به آن حقایق رسیده است. آیا در این آیه شریفه می‌اندیشید که می‌فرماید: «وَمِنْ کُلِّ شَیْ‏ءٍ خَلَقْنا زَوْجَیْنِ لَعَلَّکُمْ تَذَکَّرُونَ»(الذاریات، 49)
آیا یک انسان درس نخوانده و مکتب نرفته چگونه از زوجیت هرموجود مادی گزارش می‌دهد جز این است که در مکتب وحی درس خوانده است؟
این بخشی از مزایای قرآن است که به عنوان نمونه یادآوری شد.
اینجانب این مسابقات قرآنی که دارالقرآن امام علی(ع) اجرای آن را بر عهده گرفته است، تبریک گفته و از خداوند متعال برای همگان توفیق بهره‌گیری از قرآن را خواهانم، اما قرآن تنها لفظ و صوت و بیان نیست قرآن باید از نظر مفاهیم جزو روح و روان ما بشود و به قول گوینده:
عروس حضرت قرآن نقاب آنگه براندازد
که دارالملک ایمان را مجرد بیند از غوغا
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها