امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142982
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 83
  به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنرانان این همایش شامل حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر رشاد، حجت‌الاسلام عبدالحسین

 
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنرانان این همایش شامل حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر رشاد، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه؛ حجت‌الاسلام علیرضا قائمی‌نیا، محسن جوادی، ابراهیم دادجو، سیدحمید طالب‌زاده و حجت‌الاسلام محمدتقی سبحانی خواهند بود.
همایش «جهان انسانی، حکمت اسلامی» با هدف ترویج نقش والای حکمت اسلامی در تحول علوم انسانی، توسط اساتید طراز اول و متناسب با مخاطب دانشجویی برگزار می‌شود،  این همایش مطلعی برای دوره آموزشی-پژوهشی دانشگاه موازی است که در نیمسال دوم تحصیلی 1393-1394 برگزار خواهد شد.
براساس این گزارش، اهمیت علوم انسانی و نقش بنیادین این علوم در تحقق یک نظام فکری منسجم و تمدن ساز، تحقیق در مبانی این علوم و نقد و ارزیابی آن‌ها و نیز تلاش جهت استخراج مبانی و دیدگاه های اسلامی در حوزه علوم انسانی و تلاش برای تولید علوم انسانی همسو با معارف اسلام ناب، اهمیت و جایگاه والایی پیدا می‌کند.
از طرف دیگر ضعف نظام آموزش رسمی دانشگاهی کشور در راستای تحقق این مهم، نیازمند چاره‌جویی است و یکی از مناسب‌ترین راه حل‌ها، برگزاری دوره‌های کوتاه، فشرده و مؤثر جهت رفع نواقص آموزش عالی رسمی و در راستای به دست دادن سرنخ‌های تحول علوم انسانی موجود مبتنی بر اندیشه اسلامی است.
همایش «جهان انسانی، حکمت اسلامی» روزهای دوشنبه و سه شنبه مصادف با 13 و 14 بهمن از ساعت 17 تا 14 در تالار کمال دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برپا می‌شود.
انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها