امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142983
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 97
«مهدی قره‌شیخلو» قاری بین‌المللی و رئیس سازمان دارالقرآن در آیین افتتاحیه مسابقات دارالقرآن امام‌ علی(ع) طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ...

«مهدی قره‌شیخلو» قاری بین‌المللی و رئیس سازمان دارالقرآن در آیین افتتاحیه مسابقات دارالقرآن امام‌ علی(ع) طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی گفت: در آستانه سی‌و‌ششمین سال پیروزی انقلاب اسلامی یاد و خاطره امام و شهدای انقلاب خصوصاً شهدای هفتم تیر که در همین مکان به فیض شهادت رسیده‌اند را گرامی می‌داریم.
«مردمی بودن» مهم‌ترین خصوصیت مسابقات دارالقرآن امام علی(ع)
وی این مسابقات را مسابقاتی کاملاً مردمی بیان کرد و گفت: ویژگی این رقابت‌ها این است که هیچ نهاد دولتی و شبه دولتی در آن دخیل نیست و یک مجموعه مردمی که توسط یک خیر پشتیبانی می‌شود برگزار کننده مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) است.
باید مردم را برای حمایت از فعالیت‌های قرآنی تشویق کرد
قره‌ شیخلو با اشاره به وجود ظرفیت عظیم در بین مردم برای حمایت از فعالیت‌های قرآنی گفت: در کشور ما مردم در ماه محرم صدها میلیارد تومان برای عزاداری سیدالشهدا(ع) هزینه می‌کنند، من همیشه می‌گویم که مردم ما این ظرفیت را دارند که در ماه رمضان برای قرآن هم این‌گونه هزینه کنند.
دارالقرآن امام علی(ع) الگوی خوبی برای خیران است
رئیس سازمان دارالقرآن، دارالقرآن امام علی(ع) را الگوی خوبی برای ورود خیرین به کارهای قرآنی بیان کرد و گفت: این دارالقرآن الگوی خوبی برای کسانی است که متمکن هستند تا مال و ثروت خود را در راه قرآن هزینه کنند، این کار تجارتی است که زیان ندارد و همه‌اش مغفرت است.
اهالی قرآن باید متخلق به اخلاق قرآنی باشند تا بر مردم اثر بگذارند
وی با اشاره به ضرورت توجه اهالی قرآنی به اخلاق قرآنی گفت: اهالی قرآن باید توجه داشته باشند که کارکرد قرآن هرچه است و باید کارکرد آنها هم همان باشد یعنی اگر قرآن باعث هدایت می‌شود اهل قرآن هم باید اینگونه باشند، جامعه ما امروز به شدت نیازمند آشنایی با مفاهیم و جان قرآن است، برگزاری مسابقه و تلاوت خوب است اما به شرطی که در مسیر صحیح باشد و اهالی قرآن خودشان در درجه اول متخلق به اخلاق قرآنی باشند در این صورت اگر کسی چند روز با ما همنشین باشد نمی‌تواند احساس کند که ما بویی از قرآن نبرده‌ایم.
عموم مردم به نسخه‌های شفا بخش قرآن نیاز دارند
وی با اشاره به ضرورت ترویج مفاهیم قرآن در بین مردم گفت: درصد کمی از مردم ظرفیت قاری و حافظ شدن قرآن را دارند اما همه مردم به مفاهیم و نسخه‌‌های شفابخش قرآنی نیاز دارند، زیرا باید این مفاهیم را در زندگی استفاده کنند پس امید است خداوند به همه ما توفیق دهد همان‌گونه که در حوزه قرائت و حفظ قرآن کار می‌کنیم خودمان عامل به قرآن باشیم و بر مردم هم تأثیر بگذاریم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها