امروز : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 25
۱۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142988
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 115
«محمدرضا پورزرگری» عضو هیأت داوران دومین دوره مسابقات قرآن ویژه جلسات قرآنی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی ...

«محمدرضا پورزرگری» عضو هیأت داوران دومین دوره مسابقات قرآن ویژه جلسات قرآنی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;< /strong> این مسابقات را گامی به سوی ارتقای جلسات قرآنی عنوان کرد و گفت: برگزاری چنین مسابقاتی نقش مؤثری در ارتقای سطح توانمندی‌های قرآن‌آموزان دارد که امیدواریم با استمرار آن بتوانیم جلسات قرآنی را تقویت کنیم.
افزودن رشته صحیح‌خوانی قرآن فرصتی برای حضور قرآن‌آموزان در مسابقات ایجاد کرد
وی با بیان اینکه بسیاری از قرآن‌آموزان جلسات قرآنی از توانمندی‌های خوبی برخوردارند، افزود: مسابقات قرآن ویژه جلسات قرآنی شهر تهران با ابتکار خوبی برگزار شد به طوری که رشته صحیح‌خوانی قرآن نیز در بین سایر رشته‌ها جای گرفت.
پورزرگری با اشاره به لزوم توجه بیشتر به جلسات قرآنی کشور که خاستگاه تربیت اساتید قرآنی هستند، خاطر نشان کرد: بسیاری از قرآن‌آموزان جلسات شاید مثل قاریان یا حافظان ممتاز قرآن نباشند و نتوانند به سطح فعالان قرآنی برسند تا در مسابقات مختلف شرکت کنند اما با ایجاد رشته صحیح‌خوانی در مسابقات قرآن ویژه جلسات قرآنی امکان حضور آنها در مسابقات نیز فراهم شد.
ضرورت افزایش گروه‌های سنی مسابقات ویژه جلسات قرآن
عضو هیأت داوران دومین دوره مسابقات قرآن ویژه جلسات قرآنی شهر تهران با بیان اینکه برگزاری این مسابقات نقش مهمی در جذب افراد به شرکت در جلسات قرآنی دارد، گفت: برای جذب بیشتر افراد بهتر است در دوره‌های بعدی برگزاری این مسابقات تفکیک مقاطع سنی بیشتر شده تا رقابت‌ها با دقت بیشتری قضاوت شود.
وی با بیان اینکه دومین دوره مسابقات قرآن ویژه جلسات قرآنی شهر تهران در دو مقطع سنی زیر 16 سال و بالای 16 سال برگزار شد، اظهار داشت: در این تقسیم‌بندی شرکت‌کنندگان 6 تا 16 سال یا 17 تا 40 سال در کنار یکدیگر به رقابت می‌پردازند در حالی که صدا و توانمندی‌های آنها کاملا متفاوت است بنابراین برای قضاوت بهتر مسابقات باید در تفکیک سنی تغییراتی ایجاد شود.
لزوم استمرار برگزاری مسابقات قرآن ویژه جلسات قرآنی
پورزرگری با اشاره به ضرورت استمرار برگزاری مسابقات قرآن ویژه جلسات قرآنی گفت: اگر قرآن‌آموزان جلسات بدانند هر سال چنین اقدامی قرار است صورت گیرد با دقت بیشتری در این جلسات شرکت کرده و برای ارتقای توانمندی‌های خود تلاش مضاعفی می‌کنند بنابراین امیدواریم با حمایت بیشتر مسئولان برگزاری این‌چنین مسابقاتی استمرار داشته باشد.
وی در ادامه روند برگزاری دومین دوره مسابقات قرآن ویژه جلسات قرآنی شهر تهران را مثبت ارزیابی کرد و افزود: برخی از متقاضیان از روند برگزاری در بعضی پهنه‌ها و عدم برگزاری تخصصی این مسابقات گلایه داشتند به همین جهت امیدواریم در دوره بعدی با استفاده از نظرات کارشناسان قرآن این مسابقات در سطح بهتری برگزار شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار