امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143018
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد عبدالله پور سال 41 در یک خانواده ای متدین در شهرستان شوط متولد و تحصیلات ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد عبدالله پور سال 41 در یک خانواده ای متدین در شهرستان شوط متولد و تحصیلات ابتدایی را در همین شهر به پایان رساند.  همزمان با آغاز جنگ محمد که 13 سال بیشتر نداشت، به میدان نبرد حق علیه باطل اعزام شد و در سال 1360به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد.
او همزمان با نبرد تحصیلات دانشگاهی خود را ادامه داد ودر عملیاتهای متعددی از جمله کربلای 2و5، پاکسازی مناطق کردستان،تپه شهید صدرو...حضور یافت.

عبدالله پور در سال 65 حین عملیات بر اثر انفجار خمپاره از ناحیه فک و صورت آسیب دید و به درجه جانبازی نایل آمد، او پس از جنگ نیز در مسولیت های مختلف به دفاع از آرمانهای اسلام و انقلاب پرداخت؛ این سردار سال 92 در حالی که 3 سال هم از بازنشستگی اش گذشته بود، برای  مقابله با  گروهک های تروریستی به شمال غرب کشور اعزام شد و درهمان منطقه به شهادت رسید.

گفت‌وگو با خانواده  شهید عبدالله پور، سردار محمد تقی اسانلو فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا و دیگر سرداران درباره فضائل اخلاقی و حرفه ای این شهید بزرگوار بخش های مختلف این برنامه را تشکیل می دهند.

از آسمان کاری از گروه اجتماعی شبکه دو سیما است که جمعه 10 بهمن ساعت 20:15 روی آنتن می‌رود.

از عوامل این برنامه می‌توان به جعفر اکبری (تصویر بردار)، مرتضی اعطاسی (دستیار تصویربردار)، سعید سلیمانی (صدا بردار)، بابک مهدیزاده (تدوین)، نادر گوهرسودی (گوینده)، حمید بنا (نویسنده) و عباس خورشیدی فرد (روابط عمومی) اشاره کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار