امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۶:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143037
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۴
تعداد بازدید: 134
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران که به باکو سفر کرده در ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران که به باکو سفر کرده در دیدار با الهام علی‌اف رئیس جمهوری آذربایجان درباره راه‌های گسترش روابط اقتصادی دو کشور گفت‌وگو کرد.

در این دیدار علی طیب‌نیا با ابلاغ سلام گرم رئیس جمهوری اسلامی ایران از مساعدت‌های رئیس جمهوری آذربایجان برای گسترش روابط بین دو کشور تشکر و قدردانی کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در ادامه با اشاره به اراده سیاسی سران دو کشور بر گسترش مناسبات اقتصادی تاکید کرد و گفت: به رغم تاکید روسای دو کشور برای گسترش روابط اقتصادی و وجود ظرفیت‌های ممتاز برای همکاری بین دو کشور، هنوز روابط اقتصادی رضایت بخشی را در بین دو کشور شاهد نیستیم.

طیب‌نیا در ادامه رفع موانع همکاری اقتصادی بین دو کشور را خواستار شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان همچنین علاقه مندی حسن روحانی برای سفر رئیس جمهوری آذربایجان به تهران را به وی ابلاغ کرد.

الهام علی‌اف رئیس جمهوری آذربایجان در این دیدار، ملاقات‌های خود با رئیس جمهوری اسلامی ایران را در یک سال گذشته بسیار مهم و سازنده ارزیابی کرد و افزود: هم اکنون روابط دو کشور در سطح بسیار خوبی قرار دارد.

الهام علی‌اف به مشترکات فراوان فرهنگی بین دو کشور اشاره کرد و گفت: همکاری اقتصادی دو کشور هم باید هم سطح روابط سیاسی گسترش یابد.

رئیس جمهوری آذربایجان اسناد امضا شده بین دو کشور را مهم خواند و بر گسترش همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های بانکی، بیمه و سرمایه‌گذاری مشترک تاکید کرد.

الهام علی‌اف همکاری دو کشور را در صلح و ثبات در منطقه موثر خواند و اظهار داشت: دستورات لازم برای گسترش همکاری‌های بین دو کشور به نهادهای ذیربط ابلاغ شده است.

رئیس جمهوری آذربایجان به اهمیت کریدور شمال – جنوب و اتصال خط آهن دو کشور اشاره کرد و گفت: بهره‌برداری از این طرح باید سریعا آغاز شود.

الهام علی‌اف با اشاره به افت جهانی قیمت نفت، بر هماهنگی دو کشور در این زمینه تاکید کرد.

وی همچنین گفت: وزارتخانه‌های دو کشور باید موانع فعالیت بخش خصوصی دو کشور را مرتفع کنند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها