امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143040
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۴
تعداد بازدید: 216
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حمیدرضا ترقی دقایقی پیش در حاشیه اجلاس حزب مؤتلفه در پاسخ به خبرنگار فارس اظهار کرد‌: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حمیدرضا ترقی دقایقی پیش در حاشیه اجلاس حزب مؤتلفه در پاسخ به خبرنگار فارس اظهار کرد‌: اجلاس استانی و شهرستانی حزب مؤتلفه با موضوعات اصولگرایان به مدت دو روز در مشهد برگزار می‌شود.

وی افزود: وحدت اصولگرایان برای رقابت در مجلس دهم امری ضروری بوده و ما به دنبال وحدت جدی اصولگرایان هستیم.

ترقی با بیان اینکه فکر نمی‌کنم احمدی‌نژاد به صحنه سیاست بازگردد، گفت: احمدی‌نژاد با توجه به عملکردی که داشته و همچنین پس از موضوع پرونده رحیمی معاون اول زمان ریاست جمهوریش فکر نمی‌کنم دیگر به صحنه سیاست بازگردد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه خاطرنشان کرد: به عقیده بنده در موضوع پرونده رحیمی، احمدی‌نژاد باید از ملت به خاطر بی‌توجهی و وقوع چنین فسادی عذرخواهی می‌کرد نه اینکه علیه رحیمی بیانیه صادر کند و پس از آن رحیمی مجبور به افشاگری شود.

عضو شورای مرکزی و رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب موتلفه تصریح کرد: حزب موتلفه اسلامی از همان ابتدا با عنوان تشکلی که به دنبال آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده در کشور مطرح است و اساسا اعتقاد ما بر این بوده تا مبارزه با فساد و پیش از آن پرهیز از فساد فرهنگ‌سازی شود.

وی یادآور شد: در سفری که اخیرا به چین داشتیم، نحوه مبارزه با فساد در این کشور را به عنوان کار تحقیقاتی انجام داده تا ببینیم چین در مسیر مبارزه با فساد چه راهی را دنبال می‌کند، بر مبنای این تحقیق، آنها سه گام، «کسی جرأت نکند فساد کند، کسی نتواند فساد کند و کسی نخواهد فساد کند» را اجرا و پیاده‌سازی می‌کنند.

ترقی گفت: در کشور ما، مقام معظم رهبری در مورد مبارزه با فساد به طور مکرر تاکید داشته‌اند و به ما راهکار اراده می‌دهند اما متاسفانه باید گفت همواره مسئولان از میان کسانی انتخاب شده‌اند که خود از دانه درشت‌ها و مصادیق مفاسد بوده‌اند.

عضو شورای مرکزی و رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب موتلفه خاطرنشان کرد: موضوع دیگر اینکه هیچ فرقی میان عامه مردم با آقازاده‌ها نیست و دستگاه قضا باید به شکل برابر مساوی و بدون هیچ‌گونه تبعیضی با فساد برخورد کند.

وی تصریح کرد: ذکر این نکته حائز اهمیت بوده که در وهله نخست باید در ریشه‌یابی و مبارزه با فساد گام برداشته و گلوگاه‌های فساد را ببندیم و پس از آن در صورت چنین رخدادهایی برخوردی کاملا مساوی و بدون تبعیض را از دستگاه قضایی شاهد باشیم.

ترقی با تاکید مجدد بر ضرورت همگرایی اصولگرایان برای موفقیت در انتخابات مجلس دهم یادآور شد: وحدت اصولگرایان را در حال حاضر یک ضرورت تلقی کرده و تلاش می‌کنیم از مسیر مذاکره و تعامل با اصولگرایان  اختلافات را به حداقل برسانیم، در این مسیر از مذاکره و صحبت نه تنها ابایی نداریم بلکه خواهان استمرار این رابطه‌ها هستیم.

عضو شورای مرکزی و رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب موتلفه ادامه داد: اینکه موتلفه بخواهد با جریان‌های سیاسی اصولگرا برای وحدت و همگرایی در زیر یک چتر تلاش کند به معنی آن نبوده که به سمت آن جریان سیاسی گرایش داشته، بعضا چنین برداشتی را می‌کنند که برای مثال مذاکرات ما با جبهه پایداری به معنی گرایش ما برای یکی شدن با آنان است.

وی تصریح کرد: ارتباطات خوبی با ایثارگران و پایداری شکل گرفته که تمامی این همگرایی و برداشتن اختلاف نظرها امری ضروری است.

ترقی گفت: در مورد طیف احمدی‌نژاد، موتلفه با آن دسته از وزرایی که در دوران ریاست جمهوری احمدی‌نژاد، مشایی را قبول نداشته و با وی ارتباط نداشتند، ارتباط گرفته و وحدت می‌کنیم.

ترقی با اشاره به بررسی گزینه جدید برای نمایندگی ایران در سازمان ملل گفت: به صراحت باید گفت اینکه دولت نماینده جایگزین ابوطالبی برای سازمان ملل معرفی کرد نوعی عقب‌نشینی بود که ما آن را صحیح نمی‌دانیم.

انتهای پیام/3138/صا40

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها