امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۲۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143043
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۴
تعداد بازدید: 130
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، حسن کامران پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در دفتر این نماینده با هدف ارائه گزارش عملکرد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، حسن کامران پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در دفتر این نماینده با هدف ارائه گزارش عملکرد برگزار شده بود با توجه به حضورش در کمیسیون تلفیق بودجه به ارائه سخنانی از فعالیت‌های انجام شده در این کمیسیون پرداخت.

وی با بیان اینکه قانون‌گذاری و نظارت دو وظیفه عمده نماینده مجلس است اظهار کرد: نظارت جمعی در کل مجلس ضعیف است به تعبیری انتظار می‌رود که نمایندگان بر انجام وظیفه تاثیر و مهم خود در بعد نظارت بر مصوبات واجرائیات آنها بیشتر اهتمام بورزند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به آنکه متاسفانه برخی معاملات غیراخلاقی در هنگام رای دادن یا ندادن و یا صرف‌نظر کردن نماینده از سئوال خود از وزیر ممکن است برخی توجهاتی را به وجود آورد که وظیفه نظارت مجلس کاهش یابد گفت: از جمله دلایل این ادعای من سئوالاتی است که من از وزرای مسکن و صنعت و معدن در ماه‌های گذشته داشته‌ام و متاسفانه عده‌ای از افراد حتی نایب رئیس مجلس حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد به منظور صرف نظر کردن من از سئوالم مراجعات و پیغام‌هایی فرستاده‌اند.

وی تاکید کرد: سئوال من از وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم پیرو جویا شدن علت عدم اجرای بند (ل) ماده 46 برنامه پنجم بود که در مورد مسکن ایثارگران صحبت شده بود که متاسفانه قول‌هایی از سوی وزیر داده شد ولی اجرا نشده است.

کامران در ادامه عنوان کرد: دومین سئوال من از وزیر صنعت و معدن دولت یازدهم بود که پیرامون حقوق عقب افتاده بازنشستگان کانون فولاد کشور و به ویژه سپاهان اصفهان است که در این زمان هم آقای نعمت‌زاده قول‌های مساعدی دادند ولی در عرصه عمل هیچ گامی موثر برنداشتند.

وی در ادامه اشاره‌ای به روند جلسات کمیسیون تلفیق بودجه و بررسی بخش‌های مختلف لایحه بودجه 94 کرد و اذعان داشت:‌ تلاش من و خانم نیره اخوان دیگر نماینده مردم اصفهان در مجلس که به عنوان اعضای کمیسیون  تلفیق بودجه هستیم منجر به ارائه بیش از 200 پیشنهاد شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس بیان کرد: تا به امروز بیش از 80 درصد از 200 پیشنهاد ارائه شده از سوی من و خانم اخوان پیرامون بودجه 94 در کمیسیون‌های مربوطه به تصویب رسیده است.

وی افزود: از جمله نکات قابل تاملی که می‌توان از بررسی لایحه بودجه 94 متذکر شد افزایش صددرصدی هزینه‌های جاری برخی دستگاه‌ها و نهادهای دولتی است.

وی در قبال اسرار خبرنگار فارس مبنی بر نام بردن چند نمونه از دستگاه‌های دولتی که هزینه‌های جاری آنها که افزایش 100 درصدی داشته است گفت:  دفتر ریاست جمهوری و مجموعا نهاد ریاست جمهوری و همچنین قوه قضائیه از جمله این دستگاه‌ها هستند البته دستگاه‌های و نهادهای زیادی هم مشمول افزایش 100 درصدی هزینه‌های جاری بوده که در زمان مناسب لیست و نام  آنها منتشر می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اذعان کرد: سئوال ما از رئیس جمهور دولت یازدهم این است که اگر اوضاع اقتصادی و پولی ما در کشور نامساعد است و با توجه به این جنگ نفتی و کاهش قیمت نفت در بازار جهانی ما در تهدید منابع مالی به مشکل برمی‌خوریم، پس افزایش صددرصدی هزینه‌های جاری برخی دستگاه‌ها که عمدتا شامل موارد غیرضروری و تشریفاتی است چه معنا و مفهومی دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه ما هرگز مخالف اجرای اصل 44 نبوده‌ایم گفت:‌متاسفانه برخی افراط و تفریط ها از جمله در زمینه خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی ما شاهد رانت‌خواری به جای تحقق اصل 44 و اهداف بلند آن هستیم، در حقیقت ما مخالف رانت‌خواری بوده‌ایم.

کامران تاکید کرد: واگذاری برخی از شرکت‌های دولتی، شرکت‌های بزرگی چون (شستا) که موجب کاهش توسعه و تحقق اهداف مد نظر از اجرای اصل 44 است نیز در راستای مخالفت ما با رانت‌خواری است.

* به توقیف روزنامه «مردم امروز» رأی دادم

وی در ادامه از مسئولیت خود در شورای نظارت بر مطبوعات مجلس شورای اسلامی سخن گفت و عنوان کرد: بنده چندی پیش به‌جای علی مطهری، از سوی مجلس و نماینده قوه مقننه در هیئت 7نفره  نظارت بر مطبوعات  انتخاب شدم.

نماینده مردم اصفهان خاطرنشان کرد: از جمله درخواست‌های من شفاف‌سازی در بحث مربوط به گرفتن یارانه دولتی مطبوعات کشور است و بر انتشار لیست مبالغ یارانه دولتی پرداختی به مطبوعات کشور اصرار دارم.

وی به مهم‌ترین وظیفه خود در هیئت نظارت اشاره و بیان کرد: عمل مطابق با قانون  و آزادی رسانه‌ها در چهارچوب قوانین و اصول کشوری توسط مطبوعات و رسانه‌ها ازجمله سیاست‌ها و رویکردهای هیئت 7 نفره نظارت بر مطبوعات است.

کامران در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر تشریح نحوه توقیف نشریه مردم امروز اظهار کرد: با وجود  آنکه اصولاً همه افراد عضو هیئت نظارت بر مطبوعات در مسائل مطرحی متفق‌القول نیستند و اصولاً بر اساس آرای نصف به‌علاوه یک رأی‌گیری‌ها اجرا می‌شود، ولی در امر توقیف روزنامه‌ای که در موضوع توهین به پیامبر اسلامی مرتکب خطا شده‌ بود، تفاهم نظر جمعی حاکم بود.

*بسیاری از سفرهای خارجی دولتمردان بی‌مورد و خلاف اقتصاد مقاومتی است

وی به دیگر مسئولیت خود مبنی بر نظارت بر سفرهای خارجی  دولت‌مردان و نمایندگان اشاره و اذعان کرد: من به‌عنوان ناظر بر سفرهای خارجی نیز انجام خدمت می‌کنم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: بدون تعارف باید گفت  که سران سه قوه اهتمام لازم در کاهش سفرهای خارجی بی‌مورد و بیجا را که راهی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه‌ها است را ندارند.

*اصل کمیسیون امنیت ملی، منویات رهبری است/به تیم ایرانی مذاکره‌کننده اعتماد است

وی متذکر شد: سفرهای خارجی مسئولان چه از نمایندگان مجلس و چه نمایندگان دستگاه‌های دولتی  و دیگر قوای کشور هنوز کیلویی انجام می‌شود که منجر به خروج ارز و دلار زیادی از کشور است و باید در این امر نظارت بیشتری صورت گیرد.

کامران در پاسخ به این سؤال که آیا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس تذکری پیرامون رفتار اخیر وزیر امور خارجه مبنی بر قدم زدن باجان کری به دستگاه دیپلماسی داده است، گفت: این کمیسیون به‌صورت مکرر از وزیر امور خارجه دعوت کرده و می‌کند و این دعوت همراه با  حضور و مشارکت موافقان و مخالفان هر موضوع بوده است.

وی یادآور شد: طراز کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی منویات رهبر معظم انقلاب است و در بحث مذاکرات با گروه 5+1 نیز، اصل و اعتقاد کمیسیون و اعضای آن بر اعتماد به تیم مذاکره‌کننده ایرانی و عدم اعتماد به تیم مذاکره‌کننده آمریکایی است.

عضو گروه پارلمانی فرانسه مجلس افزود: در راستای واکنش و عکس‌العمل مناسب در راستای توهین و هتک حرمت نشریه فرانسوی شارلی ابدو، بنده به همتای خود در فرانسه و همچنین سفیر فرانسه در ایران تذکرات و هشدارهای لازم را دادم و اعلام ناراحتی از این اقدام را طی نامه و پیغامی کرده‌ام.

*مصوبات 9 گانه شورای عالی آب  برای اصفهان ملعبه‌ای بیش نیست

وی بابیان اینکه در امر غنی‌سازی موضوعی اخیراً در مجلس طرحی مبنی بر آنکه چنانچه تیم آمریکایی  به جسارت خود به ایران و افزایش تحریم‌ها علیه ایران ادامه دهد، ایران به غنی‌سازی اورانیوم 60 درصد خود ادامه می‌دهد، گفت: عده‌ای از نمایندگان مجلس چنین طرحی را در قالب نامه‌ای تنظیم کرده و به امضا رسانده‌اند که من نیز جز امضاء کنندگان آن هستم و قطعاً این نامه موردنظر اکثریت نمایندگان مجلس قرار می‌گیرد.

کامران در ادامه به برخی از مشکلات پیش روی مردم استان ازجمله بحران کمبود آب و خسارت‌های بی‌حدوحصر کشاورزان آن به‌ویژه شرق اصفهان اشاره و ابراز کرد: باید صریح و شفاف بیان کرد که مصوبات 9گانه شورای عالی آب ملعبه‌ای بیش نیست و هیچ قدرت اجرایی تاکنون نداشته است و نباید مسئولان استان دل به آن خوش کنند.

وی گفت: دلیل بر این ادعای من این است که یکی از بندهای این مصوبه 9 گانه شورای عالی آب که توسط وزرای دولت یازدهم ازجمله وزیر صنعت وزیر نیرو و دیگران  به امضا رسیده است، پرداخت خسارت به کشاورزان اصفهانی است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس اذعان کرد: بر اساس این بند، در حال حاضر مقدار ریالی که باید به کشاورزان بابت خسارت پرداخت شود، بیش از 2 هزار میلیارد تومان است که تنها 30 تا 50 میلیارد تومان آن تحقق‌یافته است و باوجود چنین شرایط اقتصادی بعید است که مابقی آن تحقق یابد.

وی اشاره‌ای به زیر بار نرفتن و امتناع کردن وزیر صنعت دولت یازدهم مبنی بر انجام بند پرداخت خسارت از مصوبات 9 گانه شورای عالی آب با وجود امضا کردن آن توسط وزیر کرد و ادامه داد: ساماندهی زاینده‌رود از چم آسمان تا تالاب گاوخونی  یکی از مواردی است که با رایزنی بنده با وزیر نیرو امسال در ردیف بودجه 94 قرارگرفته است.

کامران در پایان خبر خوشی از نتیجه‌بخش بودن مذاکرات و رایزنی‌های انجام‌شده با وزیر نیرو در بحث تونل گلاب عنوان کرد و افزود: تاکنون تونل گلاب بودجه‌ای در دولت نداشت، ولی امسال در بودجه 94 به آن اعتباری اختصاص یافت.‌

انتهای پیام/63030/ش40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار