امروز : سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 19
۱۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143045
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۴
تعداد بازدید: 159
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ملایر، علی لاریجانی صبح امروز در کنگره شهدای طلبه و دانشجوی ملایر با بیان اینکه علم‌آموزی و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ملایر، علی لاریجانی صبح امروز در کنگره شهدای طلبه و دانشجوی ملایر با بیان اینکه علم‌آموزی و اخلاق‌ محوری دو رکن اصلی سعادت بشریت است، اظهار کرد: شهدا با برگزیدن سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی مجاهدت بزرگی را خلق کردند.

وی با بیان اینکه راه مجاهدت بهترین تزکیه خلوص و نفس را در آدمی ایجاد می‎کند، گفت: تزکیه نفس انسان را با حقیقیت هستی مواجه می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروزه توسعه تک‌بعدی مشکلاتی را در دنیا به وجود آورده، گفت: باید از گذشته عبرت بگیریم و نباید تقلیدی عمل کنیم.

وی تصریح کرد: سیمای نورانی شهدا که در این کنگره نقش بسته نشان از اهمیت موضوع جهاد و شهادت و سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی دارد.

لاریجانی با بیان اینکه هر مسلمانی گمشده‌ای به نام «سعادتمند زیستن» دارد، افزود: رهبر معظم انقلاب در چند سال گذشته در موضوع سبک زندگی اسلامی، تأکیداتی داشتند که همه ما باید به این مولفه مهم زندگی توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه سعادت در سنت اسلامی ما یکی از مهمترین محورهاست، ابراز داشت: محور سعادت را باید در زندگی فردی و اجتماعی خود مد نظر قرار دهیم تا شاهد رشد معنوی و مادی در زندگی باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید بر روی هدف زندگی تمرکز داشت، افزود: اگر زندگی ما با سیره و افکار اولیای دین، تطبیق نداشته باشد، نمی‎‌توانیم از مولفه‎های مذهبی برخوردار شویم.

وی با اشاره به اینکه عالم شدن ارزش بالایی دارد، به طوری که در راویان و احادیث، گاهی تفکر از تهجد بالاتر نقل شده است، خواستار توجه به این مهم شد.

به گفته لاریجانی کسانی که این کنگره را برگزار کرده‌اند بهترین راه را برای تبیین راه شهدا برگزیده‌اند زیرا شهدا با مجاهدت خود در راه اصیل اسلامی ـ ایرانی حرکت کردند.

وی تأکید کرد: علم برای کسی که مجاهدت می‌کند تفاخر نیست، بلکه کمال معنوی را در آن جست‌وجو می‌کند و همین امر موجب کسب توفیقات بیشتری می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انسان موفق در کمال معنوی کسی است که آمادگی جهاد در او غالب باشد، اگر مقام معظم رهبری برای جوانان باب مجاهدت را باز کردند، برای این است که سبک زندگی برگزیدگان را در مقابل آنها قرار دادند.

وی با بیان اینکه این کنگره با نام روحانیت و دانشجویان عجین شده است، افزود: دانشجویان و روحانیون دو محور علم‌آموزی و معنویت‌گرایی را در محور جهاد به کار گرفتند تا توانستند راه اولیای الهی را در پیش گیرند.

لاریجانی با بیان اینکه روحانیت شیعه در سلسله جهاد و نهضت‌های اسلامی پیشرو بودند، تأکید کرد: روحانیت شیعه همواره مستقل بوده و در همه شرایط کنار مردم قرار گرفتند که همین امر باعث شده روحانیت را محور راهنمایی خود قرار دهند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مردم شهرستان ملایر بیشتر به امور باغداری و کشاورزی مشغول هستند، ابراز داشت: کشور امروز از کمبود آب رنج می‌برند که این مشکل تنها به این شهرستان مشغول نبوده و همه کشور با آن درگیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در سال گذشته بودجه‌ای برای آبیاری تحت فشار تخصیص داده شده بود، افزود: امسال نیز در بودجه سال 94 به این بخش خواهیم پرداخت.

وی با بیان اینکه 90 درصد آب کشور به کشاورزی اختصاص می‌یابد، ابراز داشت: باید کشاورزان ضمن صرفه‌جویی نسبت به قطره‌ای کردن روش آبیاری مزارع خود اقدام کنند.

لاریجانی با اشاره به اینکه 85 درصد از تبدیل سیستم آبیاری غرقابی به قطره‌ای را دولت پرداخت می‌کند و تنها 15 درصد را کشاورز پرداخت خواهد کرد، گفت: استاندار همدان اعلام کرده آمادگی تأمین منابع برای رفع مشکل آبیاری کشاورزان را مد نظر قرار می‌دهد.
‌انتهای پیام/89003/‌ش40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار