امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14306
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۲۷
تعداد بازدید: 102
جمشید ایرانی دبیر جبهه اعتدالگرایان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به حضور حماسی و باشکوه ملت ...

جمشید ایرانی دبیر جبهه اعتدالگرایان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به حضور حماسی و باشکوه ملت ایران در پای صندوق های رای اشاره کرد و اظهار داشت: نظام ما بر اساس جمهوریت و اسلامیت بنا شده است و امام(ره) نیز همواره در سخنان خود می‌گفت جمهوری اسلامی نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر.

وی افزود: پیامبر اکرم (ص) نیز بر اساس نظام دینی و سیاسی اسلام را تشکیل داد و نگاهی که امروز در خصوص انتخابات در کشور ما حاکم است، فارغ از متون‌های غربی است.

دبیر جبهه اعتدالگرایان تصریح کرد: نگاهی که در جمهوری اسلامی سیاسیون به قدرت دارند، یک نگاه خدمتگذاری است و به همین دلیل است که امام(ره) نیز همواره خود را خدمتگذار ملت می‌دانستند و هیچ گاه از واژه‌های حاکم یا ولی استفاده نمی‌کردند. چرا که از آموزه‌های دینی ما هیچ خدمتی بالاتر از خدمت به خلق نخواهد بود.

ایرانی با تاکید بر اینکه در نظام جمهوری اسلامی انتخابات حرف اول را می‌زند، خاطرنشان کرد: عده‌ای می‌خواهند که انتخابات را بی‌معنی و غیرسالم جلوه دهند و بگویند که مردم با صندوق‌ها قهر کرده‌‌اند اما مردم نشان دادند که به مراتب فهیم‌تر و آگاه‌تر هستند.

وی در ادامه سخنان خود، انتخابات ایران را شایسته تبدیل شدن به الگویی برای کشورهای منطقه و جهان دانست و از برخی انتخابات‌هایی که در کشورهای منطقه صورت می‌گیرد، انتقاد کرد.

دبیر جبهه اعتدالگرایان به انتخابات ترکیه اشاره و یادآور شد: در انتخابات باید محورهای قدرت نیز مشخص باشد اما در ترکیه این محورها را نیروهای نظامی به خود اختصاص دادند و اگر کسی بخواهند آنان را از محورهای قدرت دور بدارد، کودتا می‌کنند.

ایرانی اضافه کرد: در جمهوری اسلامی ما یک فقیه عادل را به عنوان یک مرجع و ولی‌امر انتخاب می‌کنیم که نگاه نگهدارنده دارد و در این انتخابات نیز اگر حضور ایشان نبود قطعا خیلی از افراطیون دوست داشتند همچنان در صحنه قدرت بمانند.

وی به عدم انتخابات در برخی کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: در کشورهای عربی انتخاباتی نداریم و برخی‌ها نیز تلاش داشتند بگویند انتخابات ایران درست نیست و القا کنند مردم شرکت نمی‌کنند اما باید بدانند ملت ایران انتخابات را یک حق برای خود می‌داند و از این حق برای شکل‌گیری مطالبات حداقلی استفاده حداکثری را خواهد کرد.

ایرانی انتخابات را به معنای آشتی ملی دانست و اظهار داشت: خیلی‌ها تلاش داشتند با اهرم‌ها نگاه مردم را به آینده تار و غیرشفاف کنند و کشورهایی پیرامون ما هستند که می‌خواستند از ضعف و اختلاف ما بهره‌وری لازم را ببرند اما ملت ما نشان داد که به سوی یک آشتی ملی حرکت می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها