امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143078
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 162
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی احمد اصغری مهرآبادی گفت: افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر از 20 ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی احمد اصغری مهرآبادی گفت: افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر از 20 میلیون تومان به 25 میلیون تومان از دیگر اقدام های دولت بود بنابراین افزایش مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات از 15 سال به 20 سال در دولت گذشته به دلیل نداشتن مصوبه شورای پول و اعتبار همان 15 سال تعیین شده است.

وی ادامه داد:بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان امسال 200 هزار واحد مسکن مهر در کشور به بهره برداری می رسد.

وی در نشست شورای مسکن استان زنجان افزود: از دو میلیون و 300 هزار واحد مسکن مهر در کشور، تاکنون ساخت یک میلیون و 700 هزار واحد به پایان رسیده که یک میلیون و 258 هزار واحد آن آماده واگذاری است.

وی با بیان اینکه اکنون 300 هزار واحد مسکن مهر در کشور فاقد خدمات زیربنایی لازم است، گفت: این وضعیت به دلیل افزایش هزینه های ساخت این واحدهای مسکونی است.

مهرآبادی اظهار کرد: برای واحدهای مسکونی مهر احداث شده دو هزار و 250 مدرسه، 800 باب مسجد و 304 واحد کلانتری مورد نیاز است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت در نشست شورای پول و اعتبار تسهیلات مسکن را افزایش داده که پرداخت این تسهیلات به بانک های عامل ابلاغ شده است.

وی اظهار کرد: این میزان تسهیلات در برخی استانها اعطا می شود که به تدریج در سایر مناطق کشور نیز از سوی بانک های مسکن پرداخت خواهد شد.

مهرآبادی افزود: بر این اساس به بانک های عامل نسبت به تسریع در پرداخت این تسهیلات تاکید شده است.

وی با بیان اینکه با تشکیل 36 نشست با مسوولان ارشد دولت برای انجام خدمات زیر بنایی واحدهای مسکونی مهر اعتبار پنج هزار و 600 میلیارد تومان برآورد شده است، اظهار کرد: علاوه بر آن برای خدمات روبنایی این واحدها نیز پنج هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

*سود تسهیلات مسکن مهر چهار تا هفت درصد تعیین شده است

مهرآبادی با اشاره به اقدام های مهم دولت تدبیر و امید در حوزه مسکن به کاهش سود تسهیلات مسکن مهر اشاره کرد و گفت: بر اساس تصمیم های گرفته شده سود تسهیلات چهار تا هفت درصد اعلام و به بانک های عامل نیز ابلاغ شده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: 350 هزار واحد مسکونی مهر در زمان فعالیت دولت یازدهم واگذار شده است.

*آغاز مرحله دوم واگذاری مسکن مهر از اردیبهشت سال آینده

وی یادآوری کرد: مرحله دوم واگذاری پروژه های مسکن مهر از اردیبهشت ماه سال آینده تا ماه مبارک رمضان و مرحله سوم از هفته دولت شروع خواهد شد.

مهرآبادی گفت: تلاش می کنیم تا سال آینده بیش از 90 درصد واحدهای مسکن مهر در دست ساخت به بهره برداری برسد و بقیه نیز به سال 95 موکول می شود.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها