امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143085
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
محمد سلیمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به جایگزینی ...

محمد سلیمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به جایگزینی خوشرو به جای ابوطالبی به عنوان سفیر ایران در سازمان ملل گفت: دیپلماسی که دولت یازدهم در پیش گرفته حکایت از عقب‌نشینی در برابر آمریکا دارد و معلوم نیست که این عقب نشینی چه زمانی به پایان می‌رسد که نمونه آن را می‌توان در انتخاب سفیر ایران در سازمان ملل مشاهده کرد.
وی افزود: دولت ایران باید در رفتار سیاسی خود در عرصه بین‌المللی، اصلاحات جدی‌ای را ایجاد کند و رویکردی مناسب با نظام و انقلاب اسلامی را در پیش گیرد.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس اظهار داشت: اگرچه عدم صدور روادید برای حمید ابوطالبی در ظاهر، امر کوچکی باشد اما با توجه به انتظاراتی که ملل مختلف از جمهوری اسلامی ایران دارند این مسئله یک ضعف بزرگ تلقی شده و به نظر می‌رسد و ما در این عرصه شاهد سستی دولت هستیم.
سلیمانی خاطرنشان کرد: آمریکا بر خلاف مقررات بین‌المللی و قوانین موجود با این بهانه که سازمان ملل در خاک این کشور قرار دارد محدودیت‌هایی را علیه کشورها اعمال می‌کند و از سوی دیگر این مسئله را ثابت می‌کند که نهادی همچون سازمان ملل زیر سلطه آمریکا قرار دارد.
وی افزود: ما در بحث قیمت نفت نیز شاهد اینگونه عقب نشینی‌ها از سوی دولت بودیم و مشاهده کردیم که قیمت نفت در عرض 2 الی 3 ماه به نصف کاهش پیدا کرد و دولت ما به عنوان رئیس جنبش عدم تعهد هیچ حرکت درخوری از خود نشان نداد و شاهد بودیم که دولت کاملاً منفعلانه دست روی دست گذاشت و درآمدهای کشور کاهش پیدا کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در بحث انرژی اتمی نیز بعد از گذشت یک سال و سر و صداهای بسیار و مذاکره و ... این مسئله برای دولت هم روشن شده که آمریکایی‌ها از مذاکره به دنبال حل مسئله هسته‌ای ایران نیستند و مقاصد دیگری را دنبال می‌کنند.
سلیمانی خاطرنشان کرد: در مورد قطعنامه‌های ضد حقوق بشری بر علیه کشور ما شاهد موضع ضعیف مسئولان ذیربط بودیم و موضع قوی و عزتمدانه‌ای که در خور نام ملت ایران و جمهوری اسلامی باشد در قبال این قطعنامه‌ها اتخاذ نشد.
وی در پایان گفت: مردم انتظار دارند که مسئولان دولتی موضع مقتدرانه‌ای را در قبال مسائل مختلف در عرصه جهانی اعم از موضوع نفت، سازمان ملل، مذاکرات هسته‌ای از خود نشان دهند و از موضع عزت، رویکرد جدیدی را انتخاب کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها