امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143088
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل که به عنوان فرستاده ویژه ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل که به عنوان فرستاده ویژه حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان به روسیه سفر کرده بود در جمع دیپلمات‌ها و مسئولان نهادهای ایرانی مستقر در روسیه در محل سفارت حضور یافت.

علی‌اکبر ولایتی با تشکر از میزبانی دولت روسیه و هماهنگی مطلوب سفیر و همکاران سفارت، گزارش کوتاهی از ملاقات خود به عنوان فرستاده ویژه رئیس جمهور اسلامی ایران ارائه کرد و گفت: عزم مسئولان عالی کشور گسترش و تعمیق هرچه بیشتر روابط استراتژیک ایران و روسیه است.

فرستاده ویژه رئیس جمهور کشورمان به روسیه اضافه کرد: برخورد مثبت رئیس جمهور روسیه نشانه امکان بهره برداری از این فرصت است.

وی بیان داشت: این ملاقات در دو بخش انجام شد؛ در بخش اول وزرای خارجه و انرژی روسیه حضور داشتند و در بخش دوم هم مباحث با حضور اینجانب و رئیس جمهور روسیه ادامه یافت.

ولایتی بر همین اساس تاکید کرد: موضوعات مهم منطقه‌ای، بین‌المللی و جهانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و آقای پوتین هم از گسترش روابط در همه زمینه‌ها استقبال کرد و بستر مناسبی فراهم شد تا با تلاش و برنامه‌ریزی دقیق، همکاری‌ها و تعاملات در سطوح مختلف ارتقاء یابد.

در ابتدای این دیدار که رحیم‌پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه و سعید محمدی نیز حضور داشتند، سنائی سفیر ایران در مسکو ضمن خیرمقدم، نتایج ملاقات با رئیس جمهور روسیه را مهم تلقی کرده و بر ضرورت هرچه بیشتر در تعمیق و گسترش همکاری‌ها تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها