امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143092
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرهنگ دوستعلی آزوغ رئیس سازمان بسیج عشایری کشور با اشاره به نقش عشایر در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: 3 ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرهنگ دوستعلی آزوغ رئیس سازمان بسیج عشایری کشور با اشاره به نقش عشایر در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: 3 عامل در پیروزی انقلاب موثر بود، رهبری امام، اسلام و مردم. که خیزش مردم در اوایل و سیل انقلاب و قومیت و سن را با خود همراه کرد، منتهی شدت خلوص و صداقت عشایر نسبت به مراجع و رهبران دینی از دیگر اقشار بیشتر بود و عشایر در طول سالیان مردمانی مسلح و وفادار به کشور بوده اند به همین خاطر اولین گروههایی که آمدند در شهرها و به امام لبیک گفتند و رژه مسلحانه رفتند و سرحدات کشور را رصد می کردند عشایر بودند که تاکنون بر سر آن پیمان هزینه داده اند و خواهند داد.

وی با اشاره به برنامه های خاص سازمان بسیج عشایری در دهه فجر، افزود: دهه فجر  ایام جشن ملی و مذهبی است، که یادآور اضمطال طاغوت و ذلت آمریکاست. در 22بهمن تبسم شادی بر لبان حضرت امام و مراجع نشست رویایی بود که به صدق تعبیر پیدا کرد لذا ما تا زنده ایم این یوم الله را گرامی می دایم و سازمان بسیج عشایری در تمام استانهای عشایرنشین همایش های بزرگ پیش بینی و برنامه ریزی نموده است.

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور درباره برگزاری همایش بزرگداشت جهاد عشایر عرب خوزستان در مبارزه با انگلیس تصریح کرد: در بحث شهدای عشایر خوزستان سالهاست که مراسم بزرگداشت آن قیام بزرگ به رهبری آیت الله سید کاظم یزدی مرجع عالیقدر آن مقطع زمانی در خوزستان برگزار می شود لیکن امسال متفاوت از آن شیوه بصورت بین المللی انشاء الله برگزار خواهد شد.

 آزوغ با بیان خاطره ای از پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: بنده با توجه به شناختی که در آن زمان از استان شهید پرور ایلام داشتم خبر دارم که در ایلام به دستور مرحوم آیت الله عبدالرحمن حیدری ایلامی، انتظامات را به سران طوایف سپرد و آن چنان نظمی برقرار شد که طرفداران رژیم طاغوت کوچکترین حرکتی نداشتند و طرفداران نظام با آسودگی خاطر، اهداف انقلاب را پیش می بردند و شهید ربابه کمالی هم در دفاع از اهداف انقلاب اولین زن شهیده آن مقطع انقلاب بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها