امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143114
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
فریدون واسعی، مدیر کل دفتر حقوقی، املاک و حمایت قضایی کارکنان وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

فریدون واسعی، مدیر کل دفتر حقوقی، املاک و حمایت قضایی کارکنان وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; < /a> و با اشاره به مدارسی که نزد بنیاد مستضعفان است، اظهار داشت: با فرمان مقام معظم رهبری در سال 77 املاکی که مدرسه بود و در اختیار بنیاد مستضعفان قرار داشت به صورت رایگان به آموزش و پرورش واگذار شد و در این طرح حداقل 600 مدرسه با عنایت رهبری به آموزش و پرورش رسید.

وی در خصوص املاکی که در اختیار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) است، تصریح کرد: اکنون 170 مدرسه نزد ستاد اجرایی فرمان امام داریم و مکاتباتی در این زمینه داریم و برخی در بودجه تعیین تکلیف شده است.

واسعی افزود: در این راستا همچنین 60 مدرسه داریم که مالکیت آن با کمیته امداد امام خمینی (ره) است و در بودجه سال 92 حکمی وجود داشت که تمام این مدارس یکجا تعیین تکلیف شوند.

مدیر کل دفتر حقوقی، املاک و حمایت قضایی کارکنان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تعدادی دیگر از مدارس که در اختیار بنیاد شهید است، گفت: همچنین 70 مدرسه نیز تحت مالکیت بنیاد شهید است که اخیراً جلسات جدی تری برای در اختیار گرفتن این املاک داشته ایم.

وی به یکی از مصوبات دولت در سال 85 اشاره و عنوان کرد: تمام املاک متعلق به دولت که در تصرف آموزش و پرورش است و به عنوان مدرسه از آنها استفاده می‌شود، سند آنها به نام آموزش و پرورش صادر می‌شود.

واسعی افزود: شرایط کار مطلوب نیست، اما خوب است و آن شرایط بحرانی گذشته وجود ندارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

آخرین اخبار