امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143143
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ده‌ها نفر از زنان مصر امروز(پنجشنبه) در اعتراض به کشته شدن «شیماء صباغ» ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ده‌ها نفر از زنان مصر امروز(پنجشنبه) در اعتراض به کشته شدن «شیماء صباغ» معترض طرفدار اخوان المسلمین به دست نیروهای امنیتی، در مرکز قاهره تظاهرات کردند.

زنان معترض با سر دادن شعارهایی خواستار انجام تحقیقات لازم درباره قتل صباغ به دست نیروهای امنیتی مصر در جریان تظاهرات سالروز انقلاب 2011 و محاکمه عاملان آن شدند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که تظاهرات کنندگان محل برگزاری تظاهرات امروز خود را نزدیکی میدان التحریر مکانی که شیماء الصباغ کشته شده است، انتخاب کردند.

زنان معترض مصری در حالی که تصاویر «محمد ابراهیم» وزیر کشور را در دست داشتند، فریاد «وزارت کشور وحشی است» و «وزیر کشور قاتل است» است سر می دادند.

خانم صباغ در تظاهراتی که در آستانه سالگرد انقلاب 25 ژانویه 2011 برگزار شد، توسط نیروهای امنیتی مصر کشته شد. 25 نفر دیگر که در میان آنها تعدادی از زنان مصری نیز وجود داشتند یکشنبه هفته گذشته در تظاهراتی که به یاد آغاز قیام مردمی علیه حسنی مبارک دیکتاتور سابق این کشور برگزار می شد کشته شدند.

انتهای پیام/ح

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها