امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۱۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143148
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، کمیته روابط عمومی آمریکا-اسرائیل که به آیپک ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، کمیته روابط عمومی آمریکا-اسرائیل که به آیپک مشهور است، ساعتی پس از تصویب طرح تحریم‌های ایران در کمیته بانکی سنا بیانیه صادر و از این حرکت تقدیر کرد.

طرح سناتور کرک و سناتور منندز برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات هسته‌ای تا آخر ژوئن (9 تیر)، امروز در کمیته بانکی این نهاد با 18 رأی موافق و 4 رأی مخالف تصویب شد.

بر اساس این طرح که گفته می‌شود حمایت بسیاری از سناتورها در هر دو حزب را به همراه خود دارد، سنا تحریم‌هایی را به تصویب می‌رساند که در صورت «شکست مذاکرات یا عدم پایبندی ایران به توافق» اجرایی می‌شود. حامیان این طرح در تلاش هستند تا حد نصاب کافی برای «ضد-وتو» کردن آن را در میان نمایندگان سنا جلب کنند. بر اساس قوانین آمریکا، رئیس‌جمهور امکان وتوی مصوباتی که آرای دو سوم نمایندگان سنا را به دست آورده باشد، ندارد.

البته دو روز پیش و پس از تهدید جدی اوباما به وتوی هرگونه تحریمی تا پایان مذاکرات، گروهی از سناتورهای آمریکایی که منندز هم در میان آنها حضور داشت، به توافق رسیدند که تا 24 مارس (4 فروردین) در خصوص تحریم‌های جدید علیه تهران حرفی به میان نیاورند. این مسأله در نامه‌ای به اوباما منعکس شد.

آیپک هم که به رویکرد ضدایرانی مشهور است، در بیانیه خود نیم‌نگاهی به موضع کاخ سفید هم داشته و گفته طرح تصویبی امروز کاملا با مفاد توافق ژنو همخوانی دارد و به هیچ وجه متضمن اعمال تحریم‌های جدیدی نیست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها