امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143165
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
«امجد الجباس»، کارشناس اقتصادی و سیاسی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره درباره تاثیر اعتراضات ...

«امجد الجباس»، کارشناس اقتصادی و سیاسی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره درباره تاثیر اعتراضات خشونت آمیز اخیر در مصر بر کنفرانس اقتصادی پیش روی این کشور گفت:مشکل است از هم اکنون بتوان میزان تاثیرگذاری حوادث خشونت آمیز مصر طی روزهای گذشته بر کنفرانس اقتصادی ماه مارس آتی تخمین زد مگر اینکه به زمان برگزاری این کنفرانس نزدیک شویم اما در هر حال تاثیر این خشونت ها منفی خواهد بود.

الجباس گفت: در صورتی که خشونت‌ها، سرکوب معترضان و درگیری بین پلیس و تظاهرات‌کنندگان ادامه پیدا کند کنفرانس در معرض ناکامی است و تاثیر خشونت‌ها بر کنفرانس اقتصادی بی‌تردید منفی خواهد بود بخصوص که زمان انتخابات هم پس از کنفرانس اقتصادی است.

کارشناس اقتصادی مصر افزود:اصل در کنفرانس اقتصادی میزان به رسمیت شناختن جامعه بین المللی به مشروعیت نظام کنونی است علاوه بر اینکه اطمینان کشورها و سرمایه گذاران به اوضاع داخلی انگیزه‌ای برای تقویت رابطه اقتصادی آنها با مصر است.

وی افزود: چگونه سرمایه‌گذاران می‌توانند در فضای متشنج و ناآرام مصر امید به سرمایه‌گذاری داشته باشند و اقدام افرادی ناشناس در منفجر کردن دکل‌های برق یا مخابرات و دستگاه ‌ای دولتی یا اموال عمومی بر چهره مصر نزد سرمایه‌گذاران تاثیر منفی خواهد گذاشت.

در چهارمین سالروز انقلاب مردمی علیه رژیم حسنی مبارک در سال 2011  معترضان دولت السیسی به رغم تدابیر شدید امنیتی در سراسر این کشور تظاهرات کردند که برخی از آن به خشونت کشیده شد و تظاهرات کنندگان اقدام به آتش زدن یا تخریب اموال عمومی کردند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها