امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143166
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ؛ نشست هم‌اندیشی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با اساتید، پیشکسوتان و قاریان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ؛ نشست هم‌اندیشی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با اساتید، پیشکسوتان و قاریان بین‌المللی شب گذشته& nbsp;با حضور حجت‌الاسلام «سید‌مصطفی حسینی»، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

قدر‌دانی حسینی از زحمات رئیس سابق مرکز

حجت‌الاسلام حسینی در این نشست ضمن قدردانی از تلاش‌های ولی یاراحمدی، رئیس سابق مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف طی 6 سال حضورش در این مرکز گفت: در این مدت فعالیت‌ها و دستاوردهای گوناگونی بدست آمد که بر جامعه قرآنی کشور پوشیده نیست.

فعالیت‌ها و خدمات ولی یاراحمدی در این سمت موجب شده است که در هر جمع قرآنی حضور پیدا می‌کنیم، همواره شاهد ذکر خیر این فعالیت‌ها و دستاوردها هستیم.

حجت‌الاسلام حسینی با بیان اینکه نشست‌های هم‌اندیشی با بخش‌های مختلف جامعه قرآنی کشور برگزار خواهد شد، گفت: بنا داریم طی نشست‌های جداگانه‌ای با حضور اعضای جامعه قرآنی، نفرات برتر مسابقات قرآن، بانوان قرآنی و عوامل اجرایی مسابقات مختلف قرآنی کشور، راه‌کارهایی در زمینه فعالیت‌های مختلف قرآنی این مرکز اعم از؛ برگزاری مسابقات قرآنی در سطوح مختلف شهرستانی، استانی، کشوری و بین‌المللی، برگزاری محافل قرآنی، اعزام قاریان و حافظان به خارج از کشور و آموزش‌های قرآنی دریافت کنیم.

برای برگزاری مسابقات مکانیزم مدونی وجود دارد که هیچ‌کجا ندیده‌ام

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امورخیریه با اشاره به نزدیک بودن برگزاری سی‌و‌هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در استان آذربایجان شرقی گفت: برای دعوت از متسابقان و سهمیه‌بندی استان‌ها برای شرکت در این مسابقات مکانیزم و دستورالعمل مدونی وجود دارد که از دوره‌های گذشته پیگیری می‌شده که شخصاً در هیچ مسابقه‌ای ندیدم و برای داوران مسابقات نیز دستورالعملی تهیه شده است.

دیدار چهره به چهره با اهالی قرآن

وی خاطرنشان کرد: این گونه نشست‌های هم‌اندیشی ادامه خواهد داشت و بنا دارم در فرصت‌های پیش رو بصورت چهره به چهره با اعضای جامعه قرآنی نشست برگزار کنم و بنا بر تدبیر و توصیه نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، نشست‌های هم‌اندیشی با حضور جامعه قرآنی بصورت مدون برگزار خواهد شد.

مرکز برنامه مدون 4 ساله برای همکاری با داوران مختلف دارد

حسینی همچنین با اشاره به نحوه انتخاب داوران در مسابقات قرآن گفت: این مرکز دارای برنامه مدون 4 ساله برای جلب همکاری داوران در مسابقات سراسری قرآن و بین‌المللی است.

براساس این گزارش، اعضای جامعه قرآنی کشور در این نشست درباره فعالیت‌ها و مأموریت‌های مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه به اظهار نظر و ارائه رهنمود پرداختند.

زکی‌لو: ضرورت معرفی شهدای قرآنی در کنار مسابقات قرآن

در این نشست مجید زکی‌لو با اشاره به ضرورت معرفی شهدای جامعه قرآنی خواستار معرفی قهرمانان قرآنی شهید در مسابقات بین‌المللی و برپایی نمایشگاهی از رشادت‌ها و جانفشانی‌های این شهیدان شد.

محمد‌حسین سبزعلی قاری بین‌المللی خواستار تعیین مربی برای مسابقه‌دهندگان مسابقات سراسری شد و گفت: به منظور رفع اشکالات حافظان و قاریان شرکت‌کننده در مسابقات سراسری بهتر است مربیانی انتخاب شوند تا در این راستا به شرکت‌کنندگان کمک کنند. وی همچنین خواستار بهره‌گیری از تمامی ظرفیت موجود در حوزه داوری مسابقات قرآن و فعالان این عرصه شد و از ضرورت اعزام افرادی به کشور‌های مختلف برای شناسایی و دعوت از قاریان و حافظان آن کشور‌ها برای حضور در مسابقات ایران شد.

در این نشست حجت‌الاسلام شهیدی‌پور خواستار بازبینی آیین‌نامه مسابقات سراسری و بین‌المللی قرآن کریم شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها