امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143167
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ بیست‌وهفتمین «عصرانه ادبی فارس» شنبه به تجلیل از کمال شفیعی ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ بیست‌وهفتمین «عصرانه ادبی فارس» شنبه به تجلیل از کمال شفیعی شاعر کودک و نوجوان می‌پردازد.

غلامرضا بکتاش، شاعر همدانی در گفت‌وگوی کوتاهی با فارس به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص شفیعی پرداخت.

وی با بیان اینکه حدود 20 سال است که با جناب شفیعی آشنا هستم، گفت: شفیعی قبل از این که شعر کودک بگوید شعر بزرگسال کار می کرد. پایه شعری و ادبی خودش را با شعر بزرگسال محکم کرد و بعد وارد حوزه شعر کودک شد. قرار نبود شاعر کودک شود ولی خب شد.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شفیعی افزود: او نه تنها شاعر است و شعر دارد بلکه شخصیت شاعرانه و صبوری هم دارد. کسی است که سعی دارد بچه ها را دور هم جمع کند. اگر برنامه ای در ارشاد باشد باز دور آقای شفیعی جمع می شدیم و شعر می خواندیم. خیلی اختلاف سن با هم نداریم. شخصیت بسیار بزرگوار هستند.

این شاعر همدانی با بیان اینکه شفیعی مسیر خود را به درستی طی کرده است گفت: آشنایی با شعر مهم است نه آشنایی با شعر کودک یا شعر بزرگسال. یعنی اتفاق این است که شخص با شعر آشنا باشد و آموزش‌های لازم را یا از دیگران ببیند تا از جایی یاد بگیرد تا در شعر به جای خوبی برسد. نمی شود یک نفر ظهور کند که در ابتدا فقط شعر کودک بنویسد. اول باید تعاریفی از شعر ارائه بدهد و بعد کار شعری را به دیگران ثابت کند. کمال شفیعی  این کار را کرد. او ابتدا شعر را شناخت. وقتی که خیلی خوب کار کرد بعد آمد برای بچه‌ها هم نوشت و سرود. یکی دو کتاب خیلی خوب هم دارد که سوره مهر هم چاپ کرده است.  اسم کتاب جدیدش هم «گربه یک مهندس است» است.

بکتاش در ادامه افزود: همه ادمهایی که در حیطه شعر کودک و نوجوان و یا حتی بزرگسال کار می کنند اگر می خواهند نامی داشته باشند و به جایی برسند و خدمتی کرده باشند و کشفی داشته باشند باید آن کشف، کشف و خلق خودشان باشد. همه شعرا جوری کار می کنند و مطرح می شوند . در کار یک شاعر ممکن است ریزه کارهایی دیده شود که در کار دیگری نباشد. با این حال شفیعی کارکرد و عملکرد قابل قبول و شعرهای خوبی دارد.

لازم به ذکر است بیست‌وهفتمین عصرانه ادبی فارس ساعت 15 شنبه یازدهمن بهمن در محل سالن کنفرانس پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برگزار می شود. شرکت عموم علاقه مندان در این مراسم آزاد است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار