امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14318
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۱
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وب دا؛محمد آیتی چالشهای تولی گری تربیت بدنی وزارت بهداشت را مهمترین عامل در روند ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وب دا؛محمد آیتی چالشهای تولی گری تربیت بدنی وزارت بهداشت را مهمترین عامل در روند صعود و نزول برنامه‌های ورزشی کارکنان وزارت بهداشت در کشور معرفی کرد و با بیان این که 20 هزار دانشجوی علوم پزشکی فعالیت ورزشی می‌کنند، افزود: از بین این تعداد افرادی که فعالیت ورزشی می‌کنند حدود 3 هزار نفر از دانشجویان به مرحله نهایی المپیاد ورزشی می‌رسند و این عدد نشان دهنده یک فعالیت برنامه‌ریزی شده و تدوین شده است.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، برنامه‌های فرهنگی ورزشی درنظر گرفته شده برای کارکنان را نامطلوب عنوان کرد و گفت: وزارت بهداشت با حضور 400 هزار کارمند و عضو هیئت علمی، دومین وزارتخانه پرجمعیت کشور است و در بحث پرسنلی لازم است که برنامه‌های خاص و مفصلی در زمینه‌های فرهنگی و ورزشی تدبیر شود.

وی با اشاره به تلاش معاونت دانشجویی برای اجرایی کردن برنامه‎های فرهنگی گفت: در این زمینه جشنواره قرآنی را مخصوص کارکنان و اعضای هیئت علمی هرساله برگزار می‌کنیم ولی درخصوص فعالیتهای تربیت بدنی پرسنل وزارت بهداشت، فعالیتهای چشمگیری انجام نشده است.

آیتی به تشکیلات تربیت بدنی وزارت بهداشت انتقاد کرد و گفت: در این وزارت یک مدیریت تربیت بدنی وجود دارد آن هم در معاونت دانشجویی و فرهنگی است. ما اعتقاد داریم اگر بخواهیم یک برنامه ریزی مدون، منظم و هدفمندی داشته باشیم باید متولی ورزش کارکنان در وزارت بهداشت یک ارگان و یک مرکز یا اداره باشد.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت درخصوص حل مشکل برنامه‌ریزی ورزش کارکنان این وزارتخانه اذعان داشت: ما پیشنهاد خود را هم به شورای معاونین وزارت بهداشت و هم به شورای سیاستگذاری وزارت بهداشت در این زمینه داده‌ایم که بهتر است این مسئولیتها تجمیع شود و یک مرکز متولی فعالیتهای ورزشی کل وزارت برای ورزش دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور باشد.

وی در پایان اشاره کرد: امیدواریم اتفاق تجمیع تولی گری تربیت بدنی وزارت بهداشت در بحث دانشجویان و کارکنان به وقوع بپیوندد و تمام فعالیتهای ورزشی در یک جا متمرکز شود و یک واحد سیاستگذاری و برنامه ریزی آن را در دست بگیرد تا بتوانیم برای پرسنل وزارت بهداشت نیز خدمات و وظایف خود را در زمینه ورزش و امر سلامت ارائه دهیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها