امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143188
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی نامه بسیج دانشجویی دانشگاه علامه خطاب به نوبخت، در زمینه پیاده‌روی ظریف ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی نامه بسیج دانشجویی دانشگاه علامه خطاب به نوبخت، در زمینه پیاده‌روی ظریف و وزیر خارجه آمریکا، سخنگوی دولت نامه‌ای خطاب به این دانشجویان نوشت که در بخشی از آن آمده است: «در مورد اینکه چون بخشی از مذاکره وزیر امور خارجه ایران و امریکا به جای نشستن، در حال قدم زدن انجام شد پس «موجبات سرافکندگی و شرمساری اقشار آگاه جامعه فراهم شد»، به این داوری معتقد نیستم. به نظر می‌رسد حداقل با استادان دانشگاه محل تحصیل خود صحبت کنید. چنانچه اکثریت آنها اظهار داشتند که مذاکره در حال نشستن بلامانع است ولی در حال قدم‌زدن آن طور که شما در نامه نوشته‌اید «اقدام ننگین»، قطعاً اینجانب باید در دفاع از فرزندان غیور ملّت بزرگ و حق شناس ایران یعنی هیأت مذاکره کننده ایرانی که رهبر معظم انقلاب در دیدار مجمع عالی بسیج مستضعفین در تاریخ ششم آذرماه سال 93 مجدداً آنها را تحسین می‌کنند، تامل کنم.»

اساتید دانشگاه هم در این مورد نظر خود را بیان کردند.

رضا روستا آزاد عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: بحث اصلی در پیاده روی محمدجواد ظریف و جان کری این است که آمریکا می‌خواهد در دنیا نشان دهد با ایران به صلح و صفا رسیده است و قصد دارد حرکت ضداستکبار جهان را به این نتیجه برساند که مذاکره با آمریکا معنی ندارد.

وی افزود: آمریکا می‌خواهد به مردم آزادی‌خواه و ضداستکبار جهان نشان دهد حتی مجموعه ایدئولوژیکی مانند ایران هم به صلح و صفا و آشتی با آمریکا رسیده است و قدم زدن کری و ظریف به منظور چنین تصویرسازی برای مردم جهان صورت گرفته است.

روستاآزاد با بیان اینکه بحث اصلی ما مذاکره به صورت نشسته و ایستاده نیست، گفت: این مساله که مذاکره به صورت نشسته و ایستاده فرقی ندارد فقط یک توجیه است، بحث اصلی این است که آمریکا با یک زیرکی دیپلماتیک از حاشیه مذاکرات نیز بهره‌برداری سیاسی کرد تا به جبهه‌های مبارزه گر ضداستکبار نشان دهد با ایران به صلح و صفا رسیده است.

به گفته این عضو هیات علمی دانشگاه شریف حتی عکس گرفتن و دست دادن دو مقام سیاسی با یکدیگر در مجامع سیاسی برداشت‌های خاص خود را دارد.

روستاآزاد عنوان کرد: در حوزه وزارت امور خارجه که ملاحظات سیاسی مطرح است گاهی یک حرکت کوچک نشانه‌ها و نتایج بزرگی دارد.

رضا سیمبر عضو هیات علمی دانشگاه گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه ژست‌های دیپلماتیک به عنوان چشمک‌زنی سیاسی مطرح می‌شوند و هر کدام نماد یک حرف سیاسی هستند، گفت: در بحث دیپلماتیک، سیاستمداران از طریق ژست‌های سیاسی، قصد تبلیغات یا پروپاگاندا دارند و کوچکترین حرکات نظیر لبخند زدن، نحوه نشستن، دست دادن و حتی پیاده‌روی جزء ژست‌های سیاسی محسوب می‌شود.

وی پیاده‌روی ظریف و کری را هم یک ژست سیاسی عنوان کرد و افزود: برخی معتقدند اکنون جای چشمک‌زنی سیاسی نیست و زمان این کار وقتی است که طرف مقابل یک قدم به سمت ما برداشته باشد.

سیمبر اظهار داشت: البته برخی هم معتقدند در حال حاضر که اوباما اعلام کرده است ما تحریم‌های جدید علیه ایران را وتو می‌کنیم زمان چشمک‌زنی سیاسی است، تیم ظریف هم معتقد است که آمریکا قدمی به سوی ما برداشته است ولی کارشناسان می‌گویند آمریکا با اینکه امتیازات بسیاری از ما گرفته ولی امتیاز فربه‌ای به ما نداده است و حتی تحریم‌ها هم بیشتر شده‌اند بنابراین جای ژست سیاسی نیست.

عضو هیات علمی دانشگاه گیلان گفت: تصور تیم مذاکره کننده این است که اگر نرمش نشان داده شود راه مذاکرات باز می‌شود در حالیکه نگاه اقتدار نظام و هزینه‌ای که برای بحث هسته‌ای کرده‌ایم باید رعایت شود.

وی اضافه کرد: آمریکایی‌ها می‌دانند در بسیاری از معادلات خاورمیانه بدون ایران نمی‌توانند کاری از پیش ببرند و تیم هسته‌ای ما باید از این شرایط استفاده کند، ما بسیاری از چالش‌های بزرگ را به دست توانمند خود برداشتیم و می‌توانیم بسیاری از کارها را به نفع کشور انجام دهیم.

سیمبر گفت: در مذاکرات نباید عملی انجام شود که طرف مقابل تصور کند ما در نقطه ضعف قرار داریم زیرا در اینصورت شرایط مذاکره به زیان ما می‌شود.

احمد چلداوی عضو هیات علمی دانشگاه علم‌وصنعت در گفت‌وگو پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیرامون این موضوع گفت: آقای نوبخت و کسانی که در حوزه دیپلماسی چنین نظراتی را مطرح می‌کنند درس‌هایی که پیرامون مقدمات سیاست فراگرفته‌اند را باید دوره کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علم‌وصنعت ادامه داد: در عالم دیپلماسی و سیاست یک لبخند، یک کلمه، یک بالا پائین انداختن ابرو و حتی پاروی پا انداختن می‌تواند معانی بسیاری را داشته باشد.

چلداوی تاکید کرد: وزیر امور خارجه کشورمان به نظر می‌رسد درس‌های دوره لیسانس خود را فراموش کرده‌ است، درسی که در آن فرا گرفته قدم زدن با وزیر امورخارجه کشوری که دشمن ملت ما است باعث می‌شود به عزت مردم، آرمان‌های امام(ره) و انقلاب خدشه وارد شود.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: خود ما مگر با هر کسی قدم می‌زنیم، آیا ما با کسانی که فاسد هستند پیاده‌روی می‌کنیم؟

وی در خاتمه گفت: مسلما قدم زدن و پیاده‌روی وزیر امور خارجه با نماینده شیطان بزرگ محکوم است، آن‌هم در کشوری که در آن به پیامبر مکرم اسلام توهین و بی‌احترامی شده‌ است. ظریف باید به خاطر این اقدام از ملت ایران عذرخواهی کند.

* تقدیر از برترین‌های نوزدهمین المپیاد دانشجویی

 67 نفر از بین 333 هزار شرکت‌کننده المپیاد با حضور وزیر علوم در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران تقدیر شدند.

المپیاد در سه رشته ریاضی‌، شیمی و آمار به صورت بین‌الملل برگزار شد که 74 دانشجوی خارجی از 8 کشور شرکت کردند که در رشته ریاضی کشور ایران مقام اول، روسیه دوم و ترکمنستان مقام سوم را کسب کرد. همچنین در رشته شیمی روسیه، ایران و تاتارستان و در رشته آمار ایران، هند و روسیه به مقام‌های اول تا سوم دست یافتند.

* انتصابات آموزش عالی

محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، طی حکمی مسعود نادریان‌جهرمی را به سمت سرپرست دانشگاه جهرم منصوب کرد.

با حکم محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ناصر مهرشاد به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی بیرجند منصوب شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، طی حکمی محمدعلی اکبری را به سمت سرپرست دانشگاه  ایلام منصوب کرد.

رئیس سازمان امور دانشجویان ابراهیم حاجی زاده را به عنوان مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان این سازمان منصوب کرد.

* نخستین سند نقض حقوق بشر در انگلستان رونمایی شد
نخستین سند نقض حقوق بشر انگلستان با حضور سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و لاله افتخاری نماینده مجلس در دانشکده حقوق دانشگاه تهران رونمایی شد.

این سند مربوط به سال 2013 و 2014 میلادی است که از سوی کارشناسان مرکز جهانی حقوق بشر آماده شد.

* سامانه ارزیابی نشریات علمی وزارت علوم راه‌اندازی شد
 مظفر شریفی مدیرکل سیاست گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم و دبیرکمیسیون نشریات علمی کشور از راه اندازی سامانه ارزیابی الکترونیکی نشریات علمی کشور با نشانی اینترنتیJournals.msrt.ir:// http خبر داد.

شریفی هدف از این اقدام را ارزیابی مستمر و به روز نشریات دارای اعتبار علمی به منظور ارتقای سطح کیفی آنها و همچنین تسریع انجام فرآیند داوری نشریات ذکر کرد.

وی افزود: کمیسیون نشریات علمی در راستای رتبه بندی و ارتقای نشریات علمی کشور با استفاده از شاخص‌های اعلام شده در سامانه، ارزیابی نشریات علمی را در بهمن ماه 93 به انجام خواهد رسانید.

وی افزود: در این مرحله، چهار شاخص مهم دریک دوره زمانی سال 93 مورد بررسی قرارگرفته و نتیجه آن دراسفندماه امسال از طریق سامانه ارزیابی نشریات علمی اطلاع رسانی می‌شود.

دبیر کمیسیون نشریات علمی کشور گفت: در ارزیابی سال آینده، شاخص‌های مهم ارزیابی محتوایی و علمی دیگری (داوری علمی، رعایت آئین نگارش و استانداردهای شکلی نشریه) نیز به شاخص‌های فعلی اضافه می‌شود.

* همایش کارگزاران عمره دانشگاهیان در مشهد مقدس برگزار شد

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: همایش کارگزاران عمره دانشگاهیان روزهای 8 و 9 بهمن در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: با توجه به لزوم برنامه‌ریزی و هماهنگی کامل مسئولین و عوامل عمره دانشگاهیان در سراسر کشور، هر ساله همایشی با حضور مسئولین سازمان حج و زیارت و دست‌اندر کاران عمره دانشگاهیان برگزار می‌شود.

وی افزود: این همایش در سال گذشته برای اولین بار در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم برگزار شد که مورد استقبال دست‌اندر کاران عمره دانشگاهیان کشور قرار گرفت و با توجه به بار معنوی شهر مشهد مقدس و همچنین تداعی بیعت با هشتمین نور ولایت، این همایش موجب برکات ارزنده‌ای در حوزه اجرایی و فرهنگی عمره دانشگاهیان شد.

فقیهی ادامه داد: در سال جاری همایش کارگزاران عمره دانشگاهیان همچون سال گذشته در روزهای 8 تا 9 بهمن در مشهد مقدس برگزار شد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها