امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143189
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 27
اسفندیار چهاربند، مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و با اشاره به مهمترین ...

اسفندیار چهاربند، مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و با اشاره به مهمترین مفاد تفاهم& zwnj;نامه آموزش و پرورش و شهرداری تهران، اظهار داشت: شفاف‌سازی 5 درصد عوارض که شهرداری علاوه بر صدور پروانه ساختمانی باید دریافت کند و مطابق با قانون شوراها در جهت توسعه فضاهای آموزشی در اختیار آموزش و پرورش تهران قرار می‌گیرد، یکی از نکات مهم این تفاهم‌نامه بود.

وی افزود: یکی دیگر از بندهای مهم این تفاه‌نامه تعیین تکلیف املاکی است که در طرح‌های عمرانی شهرداری قرار دارد یا املاکی که آموزش و پرورش تهران قصد تبدیل کاربری آنها را برای توسعه فضاهای آموزشی دارد که به توسعه فضاهای آموزش و پرورش کمک می‌کند.

چهاربند به موضوعاتی که در حوزه کتاب در این تفاهم‌نامه قید شده است اشاره و خاطرنشان کرد: در حوزه کتاب همکاری‌های متقابل در خصوص تکمیل و تجهیز کتابخانه‌های مدارس هم به لحاظ سخت‌افزاری و هم نرم‌افزاری وجود دارد و هر ساله شهرداری تهران اعتباری با هماهنگی آموزش و پرورش برنامه‌ریزی می‌کند و بین مدارس توزیع می‌شود.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران تأکید کرد: موضوع بهسازی و بانشاط سازی فضاهای مدارس، فضای سبز و همچنین کارهای فرهنگی و تبلیغاتی نیز از دیگر موضوعات مطرح شده در تفاهم‌نامه است.

وی به بحث مهم دیگری که در تفاه‌نامه آموزش و پرورش با شهرداری تهران وجود دارد اشاره و گفت: احداث مساجد دو در در دستور کار قرار دارد تا در موقعیت‌هایی که اقتضا کند و در بعضی مناطق تهران که مسجد کافی وجود ندارد با استفاده از امکانات طرفین مساجدی احداث کنیم که هم در اختیار دانش‌آموزان باشد و هم عموم مردم در اوقات سه گانه بتوانند به انجام فرایض دینی بپردازند.

چهاربند با تأکید بر موضوع 5 درصد عوارض سهم آموزش و پرورش از صدور پروانه‌های ساختمانی تصریح کرد: 5 درصدی که طبق قانون علاوه بر عوارض صدور پروانه ساختمان از مالکان دریافت می‌شود به حسابی که آموزش و پرورش اعلام می‌کند جهت توسعه فضاهای آموزشی واریز می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها