امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143190
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عباس پوریانی رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در جمع کارکنان قضایی و اداری مجتمع قضایی قدس ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عباس پوریانی رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در جمع کارکنان قضایی و اداری مجتمع قضایی قدس با اشاره به محکومیت نشریه فرانسوی در اقدام هتاکانه توهین به پیامبر اکرم (ص) تأکید کرد: اقدام رذیلانه نشریه هتاک فرانسوی نه تنها هدف شوم آن‌ها را برآورده نکرده بلکه در جهان اسلام موجب بیداری و اتحاد مسلمانان و افزایش محبوبیت رسول ختمی مرتبت شده است.

وی با اشاره به اهمیت خدمات شایسته به مردم افزود: باید توجه داشت که ارائه خدمت به مردم با ادبیات صحیح همراه باشد چرا که ما مطالباتی از مردم نداریم و ارائه خدمت به مردم برای ما یک تکلیف است.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در خصوص لزوم رعایت شأنیت فردی و حرفه‌ای تصریح کرد: کارکنان باید شأنیت حضور در یک دستگاه قضایی را به لحاظ ثبات شخصیتی رعایت کنند.

وی افزود: رعایت هنجارهای اداری، متعارف و تکلیفی از اصول اساسی موجود در حرفه و شغل است که این امر مستلزم آنست که هنجارهای اداری را بشناسیم.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت شغل قضاوت افزود: خداوند شغل قضاوت را از شئونات انبیا می‌داند و در خطاب به حضرت داود (ع) از او می‌خواهد تا در بین مردم با عدل و داد رفتار نماید و این خود نشانه حساسیت و خطیر بودن شغل قضاوت است.

وی خاطرنشان ساخت: باید اهمیت خدمت در دستگاه قضایی را بدانیم و به رسالت خود که همان اجرای عدالت است واقف باشیم و در این راه خود را مقید به زمان و مکان و القاب و عناوین ندانیم.

پوریانی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری خاطرنشان ساخت که باید دستگاه قضایی به عنوان یک ملجأ و پناهگاه مظلومین در آمده و مردم با اطمینان خاطر به آن پناه بیاورند.

وی رفع اطاله دادرسی را از محوری‌ترین اهداف در دستگاه قضایی برشمرد و افزود: دستگاه قضایی با درک این مهم برنامه‌های مدون شده‌ای را در جهت کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها در دست اقدام دارد که برخی از این اقدامات در حال انجام بوده که توانسته‌ایم به توفیقاتی نیز دست پیدا کنیم.

پوریانی حل مشکلات در دستگاه قضایی را نیازمند همدلی و بسیج کلیه نیروهای خدوم در دستگاه قضایی در کلیه بخش‌ها دانست و تأکید کرد: مسئولیت خطیر برقراری عدالت در کشور به عهده دستگاه قضایی است که باید با درک درست و برنامه‌ریزی و تصمیم‌سازی‌های علمی راهکارهای لازم را در جهت حل مشکلات و چالش‌های برقراری عدالت جاری کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها