امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143191
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، شمشعلی هادی‌زاده‌معلم پنج‌شنبه شب در نشست اعضای کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، شمشعلی هادی‌زاده‌معلم پنج‌شنبه شب در نشست اعضای کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان تغییر کاربری و کوچک شدن اراضی کشاورزی به ویژه باغ‌های چای را دارای سه دلیل عمده دانست.
وی سوددهی نامناسب کشاورزی، رهاسازی آن و مسئله آب را عنوان کرد و افزود: صنعت چای کشور مانند صنعت مرغداری رها شده و باری به هر جهت است.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران حکمرانی آب را مهم خواند و خاطرنشان کرد: نباید استان‌های بالادست آب بیشتری از استان‌های پایین دست در اختیار داشته باشند و حکمرانی آب باید در کشور منسجم شود.
این مسئول به وضعیت سد سفیدرود رشت اشاره کرد و گفت: مبادا روزی گیلان به درد اصفهان و سفیدرود به درد زاینده‌رود دچار شود.
هادی‌زاده‌معلم کنترل باغ‌های کیوی را جزو ضروریات عنوان کرد و یادآور شد: اگر کنترل کیوی باغ‌ها صورت نگیرد، کشاورزی ما هرز می‌رود.
به گزارش فارس، در حاشیه نشست مذکور سند ماموریت کشاورزی آب، منابع طبیعی و کشاورزی برای برنامه‌ریزی چشم‌انداز یک ساله بخش کشاورزی اتاق ایران و کمیسیون کشاورزی اتاق استان به امضای رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران و مشاور عالی وزیر کشاورزی و رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان رسید.
در این تفاهم‌نامه با توجه به چشم‌انداز، برنامه‌های بنیادی بخش کشاورزی استان مورد رسیدگی و اجرا و بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران برای بررسی و مذاکره امروز با استاندار گیلان نیز دیدار و گفت‌وگو کردند و منطقه آزاد انزلی را مورد بازدید قرار دادند.
انتهای پیام/2300/ن20/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها