امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۰۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143197
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 11
رحمت‌الله حافظی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره کیفیت آب شرب تهران اظهار داشت: در حال حاضر مشکلی در آب آشامیدنی شهروندان تهرانی ...

رحمت‌الله حافظی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره کیفیت آب شرب تهران اظهار داشت: در حال حاضر مشکلی در آب آشامیدنی شهروندان تهرانی وجود ندارد.

وی ادامه داد: اطلاعات و گزارشهایی  که درباره نیترات بالای آب ارائه شده مربوط به شهریور امسال بود که به شدت متولیان امر این موضوع را تکذیب کردند تا نهایتاً اسناد آلودگی آب یک و نیم ماه بعد در اختیار شورا قرار گرفت که کمیسیون سلامت نیز بر اساس آن مستندات به تکذیب‌ها واکنش نشان داد.

حافظی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه دستگاه‌های مسئول آلودگی آب را جدی نمی‌گرفتند این اسناد به سازمان بازرسی کل کشور و معاون سیاسی امنیتی فرمانداری تهران برای بررسی‌های نهایی ارسال شد و درصدد آن هستیم که این اسناد را به کمیسیون اصل 90، انرژی، بهداشت و درمان و مجمع نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ارسال کنیم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه در حال حاضر نگرانی در خصوص آلودگی آب نداریم و این نگرانی برای تابستان سال آینده است، اظهار داشت: به دنبال کم آبی، نیترات آب نیز  افزایش پیدا می‌کند چرا که آب را از چاه‌های عمیق به شبکه آب اضافه می‌کنند و این اقدام باعث افزایش نیترات می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در تابستان امسال نیترات آب 127 PPM بوده است که بر اساس استانداردها باید درصد نیترات زیر 50 PMM باشد. مسئولان در تابستان امسال معضل کم‌آبی را دریابند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار