امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143198
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 24
حجت‌الاسلام وحید احمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

حجت‌الاسلام وحید احمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص بررسی اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در مجلس سنای آمریکا در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات تا اواسط تیرماه اظهار داشت: خصومت و دشمنی آمریکایی‌ها با جمهوری اسلامی که توانسته طی سه دهه گذشته هیمنه‌شان را در منطقه و دنیا بشکند، واضح است و آنها نتیجه همه شکست‌هایشان در منطقه را حضور جمهوری اسلامی ایران می‌دانند.

وی با اشاره به سخنان معاون سابق سازمان سیا که اعلام داشته بود مشکل جمهوری اسلامی در این است که مستقل بوده و با آمریکا در طرح‌های منطقه‌ایش همراهی نمی‌کند، یادآور شد: اینکه تصور کنیم با چند مذاکره کینه آمریکای‌ها نسبت به جمهوری اسلامی از بین می‌رود و یا سیاست آنها تغییر می‌کند یک اشتباه است.

نماینده مردم کنگاور ادامه داد: معتقدم آمریکایی‌ها در این خصوص تقسیم وظیفه کرده‌اند و کنگره، دولت و سنا هر یک وظیفه‌ای دارند تا بر جمهوری اسلامی فشار آورند و به زعم خود در مذاکرات امتیازات بیشتری کسب کنند.

احمدی با بیان اینکه از همه دلایل و شواهد این استنباط می‌شود که آمریکایی‌ها با زیاده‌خواهی و خواسته‌های غیرمشروع می‌دانند که جمهوری اسلامی از خطوط قرمز خود عبور نمی‌کند، خاطرنشان کرد: لذا پیش‌بینی می‌‌کنند که مذاکرات به نتیجه نرسد و بر همین مبنا طرح‌های خود را دنبال می‌کنند تا علاوه بر تحریم‌های جدید علیه ایران، عامل شکست مذاکرات را ایران بنامند اما جمهوری اسلامی به جایی رسیده که آنها ناچارند این توانمندی را بپذیرند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا مجلس نیز برای مقابله‌ به مثل برنامه‌ای در این خصوص دارد یا خیر، گفت: ما هم سناریوهای مختلفی را در نظر گرفته‌ایم و در زمان خود به کار خواهیم گرفت. جمهوری اسلامی برای هر تصمیم آمریکا برنامه‌های خاص خود را خواهد داشت که این کشور را از تصمیمات خود پشیمان خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها